Camilla Parker Bowles kimdir?

Camilla Parker Bowles kimdir?

İngiltere veliaht Prensi Charles’ın eşi Camilla Parker Bowles internette merak edilen isimler arasında. Prens Charles’in Prenses Diana ile evliyken Camilla Parker ile ilişkilerinin başladığı uzun süre magazin gündeminde yer almıştı. Zaman zaman basında yer alan haberleri Prenses Diana ile çekişmeleri ve hatta birbirlerini ölümle tehdit etmelerinin belgesellerde yer alması Camilla Parker Bowles’i magazin gündeminde yer almasına neden oluyor. Peki, Camilla Parker Bowles kimdir? İşte Camilla Parker Bowles hakkında bilinmeyenler…

25 Mart 2020, Çarşamba 14:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Prenses Diana ile evliyken Prens Charles ile 34 yıllık sevgili kalan Camilla Parker Bowles internette merak edilen isimler arasında geliyor. Prenses Diana hakkında yapılan belgeseller ve yazılan her biyografide adı Diana ile birlikte anılan Camilla Parker Bowles gündeme gelmeye devam ediyor. Peki, Camilla Parker Bowles kimdir? İşte detaylar…

Camilla Parker Bowles kimdir?

Camilla Rosemary asıl adı Camilla Rosemary Mountbatten Windsor olan ya da daha önceki eşinin soyadıyla Camilla Parker Bowles 1947 yılında doğdu. Birleşik Krallık Kraliçesi olan II. Elizabeth'in gelini ve Galler Prensi olan Charles Mountbatten-Windsor'ın ikinci eşidir.

Camilla Parker, Charles Mountbatten-Windsor ile küçük yaşlarda aşk yaşamasına rağmen hem kendisinin, hem de prensin evliliği ilişkilerinin gecikmesine sebep olmuş; hatta Diana Spencer ile Charles Mountbatten-Windsor ayrılığı bu aşka bağlanmıştı. Prenses Diana, tartışma yaratan ‘Kendi Sözleriyle Diana’ adlı belgeselde, evliliği süresince Prens Charles ile Camilla Parker Bowles’un ilişkisini bildiğini söyleyerek, “Bu evlilikte üç kişiydik” demişti.

Prens Charles, Diana'nın ölümünden 8 yıl sonra, 9 Nisan 2005'te Camilla Parker Bowles ileride Kral olacak olan Prens Charles ile II. Elizabeth'in onayı ile evlendi. Genellikle Cornwall Düşesi ve İskoçya'da Rothesay Düşesi unvanı taşır. Düşes, Galler Prensinin Kral olmasıyla Kraliçe olarak değil Prenses Konsort olarak anılacak; çünkü prensin ikinci evliliği.

Kraliyet biyografi yazarı Christopher Andersen’a göre Cornwall Düşesi Camilla Parker Bowles’un, Prens William’ın eşi, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ı ilk gördüğü andan itibaren küçümsediği iddia etmişti. Camilla Parker Bowles’un üvey oğlu Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’u evlenmeden önce ayırmaya çalıştığı iddia edilmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zülfü Livaneli: Tamamen iyileştik