Çanakkale Belediye Başkanlığı'nı CHP'li Ülgür Gökhan kazandı

Çanakkale Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, CHP adayı Ülgür Gökhan kazandı

31 Mart 2019, Pazar 23:16 Son Güncelleme:
A A
Çanakkale Belediye Başkanlığı'nı CHP'li Ülgür Gökhan kazandı

Çanakkale Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, CHP adayı Ülgür Gökhan kazandı

ÜLGÜR GÖKHAN KİMDİR?

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 1950 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Çanakkale’de başladığı eğitim hayatına İstanbul Galatasaray Lisesi’nde devam etti. Galatasaray Lisesi’nin ardından 1975 yılında Ankara Üniversitesi’nde Mülkiye’ye girdi. Üniversite öğrenimi için gittiği Ankara’da Hale Gökhan ile tanışıp evlendi. Gökhan çiftinin bu evlilikten bir erkek ve bir kız çocukları oldu.

1989 yılı yerel seçimlerinde SHP’den kontenjan Belediye Meclis Üyesi seçilerek yerel yönetim idareciliğiyle tanışan Ülgür Gökhan, 1992 yılında CHP’nin yeniden açılmasıyla CHP Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlendi. 1999 yılı yerel seçimlerinde CHP’den yeniden Belediye Meclis Üyesi seçildi ve 2002 yılında, dönemin Belediye Başkanının milletvekilliği için istifa etmesiyle boşalan belediye başkanlığı görevine meclis üyelerinin oylarıyla seçildi. Meclisçe yapılan seçimlerin ardından 2004 yılına kadar emanet aldığı kentin yönetimini sürdürdü. Gökhan, bu yıl yapılan seçimlerde başkanlık koltuğuna oturdu. 2009 yılı yerel seçimlerinde, halktan yeniden görev istedi ve seçildi. 2014 yılı yerel seçimleri için yeniden partisinin adayı olarak belirlenen Ülgür Gökhan, tekrar Çanakkale Belediye Başkanı seçildi.

Kente yalnızca siyasi kimliğiyle değil, iş ve spor adamı olarak da hizmet sunan Başkan Gökhan; ÇTSO ve Çanakkale Spor’un yönetici kadrolarında görev aldı, Rotary Kulüp Başkanlığı yaptı. Ülgür Gökhan, Galatasaraylılar Birliği ve Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesidir. Ayrıca, Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliği görevini de sürdürmektedir.

FOTOĞRAFLI


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Manisa'da ve Elazığ'da artçı sarsıntılar sürüyor