Çanakkale’de korkutan uçak kazası: 1 yaralı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Troy Air Fest’in son gününde, festival alanına mecburi iniş yapan ve tekeri çukura giren uçak ters döndü. Kazada uçak pilotu hafif şekilde yaralandı

20 Ağustos 2017, Pazar 23:10
A A
Çanakkale’de korkutan uçak kazası: 1 yaralı
Kaza, Troy Air Fest’in son gününde akşam saatlerinde uçak pilotu Mustafa Gürer (50), motoru arızalı olan Virus tipi tek motorlu 2 kişilik uçağı deneme amaçlı havalandırdı. İniş sırasında arızalanan uçak, pist yerine ileride bulunan festival alanına mecburi iniş yaptı. Bu esnada ön tekerleği engebeli arazide bulunan çukura giren uçak ters döndü. Uçak pilotu Mustafa Gürer kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken, uçakta maddi hasar meydana geldi.

PİLOT YARALI OLARAK ÇIKARILDI


Olası kaza ve acil durumlara karşı festival alanında bulunan Çanakkale AFAD arama ve kurtarma ekibinin müdahalesi ile uçaktan yaralı olarak çıkarılan pilot, gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için sağlık ekiplerine teslim edildi.AFAD ekibince uçağın düştüğü bölge emniyet şeridi ile çevrilirken olay yerinde bulunan Çanakkale AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz; AFAD arama ve kurtarma ekibince olaya hemen müdahalede edildiğini, yaralı olarak uçaktan çıkarılan pilotun sağlık durumunun iyi olduğunu, pilotun olası kafa travmasına karşı sağlık ekiplerince müşahade altında tutulduğunu ve uçağın düşme nedeni ile ilgili araştırma başlatıldığını ifade etti. Uçak pilotu Mustafa Gürer, Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

(Utku Yaşar Cüce/İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 451 kilo taklit mücevher ele geçirildi