Çanakkale Deniz Hudut Kapısı kapatılıyor

Çanakkale Deniz Hudut Kapısı kapatılıyor

Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararlara göre Van'da acele kamulaştırmaya gidildi ve Çanakkale Deniz Hudut Kapısı kapatıldı

10 Aralık 2016, Cumartesi 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre Van'ın Edremit ilçesi Yenicami ve Elmalık mahalleleri sınırları içinde kalan belirli alanlardaki belirli taşınmazların, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Van yeni yerleşkesinin inşaat işinin yapımı amacıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Söz konusu yerleşke, DSİ 17. Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 14. Bölge Müdürlüğü ve Van Orman İşletme Müdürlüğü tesislerini kapsıyor.Ayrıca Türkiye'ye giriş ve çıkışlar için hudut kapısı olarak tayin edilen Çanakkale Deniz Hudut Kapısı'nın kapatılması kararlaştırıldı.

Türkiye'ye giriş çıkış için hudut kapısı olarak tayini hakkındaki 4/2364 sayılı kararnamenin eki listesinde yer alan Çanakkale Deniz Hudut Kapısı'na ilişkin hüküm, İçişleri Bakanlığı'nın ilgili yazısı üzerine 5682 sayılı Pasaport Kanunu'nun 1. maddesi uyarınca kaldırıldı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Selçuk, sosyal mesafesini koruyan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti