Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Alanya'da

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Alanya'da

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Alanya'da

26 Nisan 2021, Pazartesi 16:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ALANYA, (DHA) - KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından düzenlenen Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Alanya İskele Şelale Meydanı'nda vatandaşlarla buluşmaya hazır.

Çanakkale'ye henüz gitmemiş olan, bu şanlı zafere ve mirasına tanıklık edemeyenler için bir mobil TIR, Alanya İskele Şelale Meydanı'nda ücretsiz olarak sergileniyor. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Çanakkale Savaşları Mobil Müze Projesi Organizasyon Koordinatörü Engin Karataş, "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 2 Temmuz 2020 Perşembe gününden itibaren yola çıkmış ve 81 ilimizde 7'den 77'ye herkese kapılarını açıyor. Bu kapsamda Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 26 Nisan 2021 tarihinde saat 18.00'a kadar İskele Meydanı'nda halkımızın ziyaretine açık olacak. Hedef kitle, Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi'nin 81 ilimizde yer alan gençleri önceleyerek, tüm vatandaşlarımıza hizmet etmesi planlanmaktadır. Şehir meydanları ve belirlenen noktalarda faaliyet gösterecek olan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile sahada yaklaşık 100 bin aktif temas ve 1 milyon dolaylı iletişim kurulmasının yanı sıra dijital mecralar üzerinden tüm ülkemizde ve dünyada farkındalık iletişimi kurulması amaçlanmaktadır" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ana caddeler yıkanarak dezenfekte ediliyor