'Çanakkale Zaferi' türkülerle kutlandı

'Çanakkale Zaferi' türkülerle kutlandı

'Çanakkale Zaferi' türkülerle kutlandı

18 Mart 2019, Pazartesi 16:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ÇANAKKALE Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'nde 'Çanakkale Konseri' düzenlendi. Belediye personeline yönelik düzenlenen konserde sahne alan 'Bereginya Korosu' seslendirdiği türkülerle dinleyenleri duygulandırdı.

Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale destanının kahramanlarını anma amacıyla 'Çanakkale Zaferi Konseri' düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu'nda belediye personeline yönelik düzenlenen konserde Ukrayna Kültür ve Sanat Derneği üyelerinden oluşan Bereginya Korosu sahneye çıktı.

ÇANAKKALE TÜRKÜLERİ DUYGULANDIRDI

Dernek Başkanı Şef Olesya Mercan yönetiminde verilen konsere, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, Meclis Üyesi Ruhi Beşiktaş, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Alperen Erkazancı ve çok sayıda belediye çalışanı katıldı. Antalya'da yaşayan Ukraynalılardan oluşan Ukrayna Kültür Sanat Derneği'nin korosunun seslendirdiği ilahiler ve Çanakkale Ezgileri belediye personelinden yoğun alkış aldı. Şef Olesya Mercan'ın yönetiminde 'Çanakkale Türküsü', 'Tuna Nehri', 'Hey 15'li', Yaşlı gittim şen geldim' ve Ukrayna halk türkülerini seslendiren Bereginya Korosu' büyükşehir personelini duygulandırdı.

Konser sonunda Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten ve meclis üyesi Ruhi Beşiktaş, Şef Olesya Mercan'a çiçek ve kahve fincanı hediye etti.

Şef Olesya Mercan yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Ukrayna Kültür Sanat Derneği üyeleri olarak kendilerini iki hafta önce Çanakkale'ye gönderdiğini ve Çanakkale'yi gezme imkanı bulduklarını belirterek, “Bize Çanakkale'yi görmemizi sağlaya Başkan Türel'e teşekkür ediyorum. Şu an oradaki duyguları kalbimden hissediyorum. Ukrayna insanı savaşı ve yarattıklarını çok iyi biliyor. Çanakkale'de toprağa basınca adeta bağırdığını hissediyorsunuz. Gerçekten orada çok duygulandım" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2300 yıl önceki Antalya gün yüzüne çıkacak