Çanakkale’de dönüş çilesi erken başladı

Çanakkale'de tatilini erken tamamlayıp, Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde boğaz geçişi yapmak isteyen sürücüler, feribot iskelelerinde yoğunluk oluşturdu. Çanakkale feribot iskelesindeki araç kuyruğu, 3 kilometreye ulaştı

23 Ağustos 2018, Perşembe 19:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Çanakkale’de 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi, özellikle boğazın Avrupa yakasındaki tatilciler, uzun feribot kuyrukları oluşturmuştu. 

Ege ve Kuzey Ege sahillerindeki tatillerini erken bitirenler, bugün dönüşe geçti. Bazı kişiler ise bayram ziyaretleri için yollara döküldü. 

3 KİLOMETRELİK KUYRUK OLUŞTU

3 KİLOMETRELİK KUYRUK OLUŞTU

Çanakkale’den Eceabat ilçesine ve Kilitbahir köyüne feribot ile geçiş yapmak isteyen sürücüler, yoğunluğa neden oldu. Çanakkale feribot iskelesinde Kayserili Ahmetpaşa Ceddesi, İnönü Caddesi ve Demircioğlu Caddesi’ne kadar uzanan 3 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. 


SÜRÜCÜLER TEPKİ GÖSTERDİ

SÜRÜCÜLER TEPKİ GÖSTERDİ

Yaklaşık 2 saat feribot sırasında beklemek zorunda kalan sürücüler ise bu duruma tepki gösterdi. Çanakkale merkezine geçiş yapmak isteyenler de Eceabat ve Kilitbahir feribot iskelelerinde yoğunluk oluşturdu. 

EKİPLER GÜN BOYU  MESAİ YAPTI

EKİPLER GÜN BOYU MESAİ YAPTI

Çanakkale´de feribot yoğunluğunun meydana geldiği diğer hat ise Lapseki- Gelibolu ve Çardak- Gelibolu oldu. Trafik ekipleri, feribot iskelelerindeki yoğunluğu düzenlemek için gün boyun mesai yaptı.

GESTAŞ'TAN AÇIKLAMA

GESTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. tarafından Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki yoğunluk nedeniyle seferlerin doldur- boşalt sistemiyle yapıldığı belirtildi.

16 FERİBOTLA HİZMET VERİLİYOR

16 FERİBOTLA HİZMET VERİLİYOR

Öte yandan Kurban Bayramı tatili boyunca Çanakkale- Kilitbahir hattında 4, Çanakkale- Eceabat hattında 3, Lapseki- Gelibolu hattında 4, Kabatepe- Gökçeada hattında 3, Geyikli- Bozcaada hattında ise 2 olmak üzere toplam 16 feribotla hizmet veriliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sivas'ta 'Sibirya' soğukları dondurdu!