Canavarı insanlık kurtardı

Amerika'da hamile eşini ve iki kızını vahşice öldüren katili, eşinin ailesi “Biz onun gibi cani olamayız” diyerek affetti. İdamdan kurtuldu

08 Kasım 2018, Perşembe 07:53
A A
Canavarı insanlık kurtardı

ABD Colorado’da Christopher Watts (33), 3 ay önce 4 aylık hamile eşi Shanann (34) ve iki kızından haber alamadığını söyleyerek televizyona çıkıp yardım istemişti. Eşinin ve kızları 3 yaşındaki Celeste ile 4 yaşındaki Bella’nın cesetleri petrol tankından çıkarılmıştı. Watts’ın yalan söylediği ortaya çıkınca cinayet soruşturmasıyla gözaltına alınmıştı. Tutuklu yargılanan Watts, suçu eşinin üstüne atmış, “Çocukları boğarak öldürdü, ben de intikam için onu öldürdüm” demişti.

MÜEBBET ALACAK

Bu süreçte sayısız yalana başvuran Watts, mahkemede ancak idam cezasından kurtulmak karşılığında gerçekleri anlatacağını söyledi. Mahkeme, Watts’ın bu talebini, öldürdüğü eşinin ailesine iletti.

Aile, “Biz şart koşmasa bile idamını istemiyoruz. Biz o canavarın kızımıza ve torunlarımıza yaptığı caniliği yapamayız. Ölmesine razı değiliz. En ağır ceza neyse onu alsın” dedi. Watts, eşini aldattığını ve kadını bunu öğrendiği için öldürdüğünü söyledi. Çocuklarını da ayak bağı olmasınlar diye öldürdüğünü itiraf etti. Katilin müebbet alması bekleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.