Caner Erkin artık serbest!

Sarı-Lacivertli yönetim, performansıyla herkesi büyüleyen Caner Erkin'in sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatmak konusunda hâlâ harekete geçmedi. Milli futbolcu şu anda isterse, bir Avrupa kulübüne imza atabilecek

06 Ocak 2014, Pazartesi 14:49
A A
Caner Erkin artık serbest!

Ligin ilk devresinde 2 gol attı, 8 asist yaptı. Herkes harıl harıl sol bek ararken, Fenerbahçe için bu sorunu çok erken ortadan kaldırdı. Sezon sezonunda bitecek sözleşmesini uzatmak için yönetimin adım atmaması, “Nasıl olsa halledilir” diyerek fazla önemsenmese de iş kritik bir noktaya ulaştı. FIFA kuralları gereği kendisini isteyen kulüplerle artık görüşme hakkını elde eden Caner Erkin, anlaşma sağlanması halinde yeni sezondan geçerli olmak kaydıyla imza bile atabilecek. Bu durumda da Fenerbahçe çok ciddi bir kayıp yaşayacak. Daha önce Caner’in şartlarını araştıran Galatasaray, bu işin devamını getirmezken, Milli futbolcuyu yurtdışında bir çok ekibin izlediği biliniyor.

SÖYLEYECEK BİR ŞEY YOK!

Yabancı kontenjanındaki sıkıntı nedeniyle takımı tribünden izleyen Çek sol bek Michal Kadlec’in bonservisine 4.5, kendisine de 2.1 milyon Euro ödeyen Sarı- Lacivertli yöneticilerin Caner’le ne zaman masaya oturacağı belirsiz. Net olan tek şey var: Caner şu anda Avrupa’da bir kulübe imza atsa, söyleyecek bir şey yok! Milli futbolcu yakın çevresine, “Fenerbahçe’de mutluyum. Ayrılmak istemiyorum” dese de, bu transfer işinde ne zaman ne olacağı hiç kestirilemiyor.

TFF’DEKİ İLK KURAL

Eğer Türkiye’den bir kulüp, Süper Lig’den bir takımın oyuncusuyla sözleşmesinin bitimine 6 ay kala görüşmek isterse, bunun için öncelik olarak o futbolcunun kulübünün, görüşme izni verdiğini TFF’ye yazılı olarak iletmesi gerekiyor. Bu olduğu takdirde, görüşme yapılabiliyor.

FIFA'DAKİ KURAL


Bir kulüp, transfer etmek istediği oyuncunun sözleşmesinin sona ermesine 6 ay kala, onun formasını giydiği takımdan izin almadan direkt görüşme yapabilir. Anlaşmanın sağlanması halinde de, istediği oyuncuya sezon sonu bitmeden imza attırabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...