Çankırı'da korkutan deprem! (Çankırı'da okullar tatil mi?)

Çankırı'da korkutan deprem! (Çankırı'da okullar tatil mi?)

Çankırı'nın Orta ilçesinde saat 20.14'te 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ankara'da ve birçok kentte güçlü bir şekilde hissedildi. Tedbir amacıyla Orta'da okullar bugün (13 Şubat Çarşamba) tatil edildi

12 Şubat 2019, Salı 20:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.14’de merkez üssü Çankırı’nın Orta ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

ARTÇI ŞOKU YAŞANDI

4.7 büyüklüğündeki depremin ardından saat 20.23'te merkez üssü Orta ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde artçı şok meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden artçı şokun büyüklüğü 4.0 olarak açıklandı.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Çankırı’nın Orta ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından tedbir amacıyla ilçe genelinde okullar bugün tatil edildi.

Orta Kaymakamı İlhan Kayatürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki bütün köylerle irtibat kurulduğunu ancak bir sorunun bulunmadığını, sabah daha geniş çaplı araştırma yapacaklarını söyledi. Kayatürk, tedbir amacıyla okulların bugün (13 Şubat Çarşamba) tatil edildiğini belirtti.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Çankırı'da meydana gelen depremle ilgili olarak Çankırı Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. 

Yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde, Orta ilçemize bağlı Derebayındır ve Ortabayındır köylerinde, yerin 5 kilometre derinliğinde 2,3, 4.9, 4.0 ve 3.4 büyüklüğünde depremler meydana gelmiştir. İlk belirlemelere göre depremler sonucu can ve mal kaybı meydana gelmemiştir.

Konu Valiliğimiz ve ilgili birimlerimiz tarafından takip edilmekte olup gelişmelere göre kamuoyuyla bilgi paylaşımı yapılacaktır" denildi. 

ÇANKIRI (AA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Depremin sembol ismi Azize Çelik konuştu: O ikisini delikten gördüm