Canon, EOS-1V'nin satışını sonlandırıyor

Canon, EOS-1V'nin satışını sonlandırıyor

Canon, son filmli fotoğraf makinesi EOS-1V'nin satışını sonlandıracağını duyurdu. Makine için yapılan tamir talepleri 31 Ekim 2025'e kadar kabul edilecek

06 Haziran 2018, Çarşamba 15:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Canon’un film işi resmi olarak sona erdi. Yakın zamanda açıklama yapan kamera üreticisi, EOS-1V adlı son filmli fotoğraf makinesinin satışını sonlandıracağını duyurdu.

Aslında 2006 yılında Canon’un tüm filmli kameralarının üretimini sonlandıracağına dair haberler çıkmıştı fakat şirket bu bilgiyi resmi olarak onaylamamıştı. Şimdi ise 2000 yılında çıkan 35 mm’lik SLR fotoğraf makinesi EOS-1V’nin artık satılmayacağı duyuruldu. Esasında Canon’un EOS-1V üretimini 2010 yılında sonlandırdığı öne sürülüyordu, ancak görünen o ki bu zamana dek stoklarda kalan makineler satılmaya devam edilmiş. Yakın zamanda yapılan açıklamayla birlikte Canon için bir çağ kapanmış oldu.

TAMİRLER DEVAM EDECEK

EOS-1V tamirlerini 31 Ekim 2025’e kadar sürdüreceğinin altını çizen Canon, parça bulunamaması halinde tamir yapamayacağı için 31 Ekim 2020 itibariyle tamir taleplerini reddedebileceğini de belirtti. Yani eğer elinizde bir EOS-1V varsa şimdilik tamir ettirebileceksiniz. Ancak yeni bir tane satın almak mümkün görünmüyor.

dunyahalleri.com

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar