Canon'a yapılan fidye yazılımı saldırısından 10 TB veri çalındı

Canon'a yapılan fidye yazılımı saldırısından 10 TB veri çalındı

Canon’a yapılan siber saldırı sonucunda firmanın sunucularından 10 TB boyutunda veri çalındığı iddia ediliyor. Çalınan 10 TB’lık verinin içerisinde ne olduğu da henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak bu verilerin gizli veri tabanından alındığı aktarılıyor. Onur Binay/posta.com.tr

06 Ağustos 2020, Perşembe 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maze Ransomware destekçileri görünüşe göre Canon'a düzenledikleri siber saldırıda yaklaşık 10 TB veri ele geçirdi. Bilgisayar korsanları, Bleeping Computer tarafından sorulduğunda bunu açıkladı. Japon şirketi birkaç sistemin başarısız olduğunu bildirdi ve kullanıcıları çevrimiçi depolama hizmeti hakkında olası veri kaybı konusunda uyardı.

Canon'dan bu güvenlik olayıyla ilgili resmi bir onay hala gelmedi. Maze’in sunuculardaki verileri kilitlediği ve bunun için Canon’a para teklif ettiği iddia ediliyor.

Bunların yanı sıra Microsoft Teams’in şirket çalışanlarına açık olmadığı belirtildi. Canon USA'nın web sitesi de kapalıydı.

Korsanların fidye talebinin bir kısmını internette gösterdiği söyleniyor. Siber suçluların sunuculardaki tüm dosyaları, belgeleri, fotoğrafları ve veri tabanlarını şifrelediklerini ve bu gizli bilgilerin bir kısmının önceden kendi sunucularına kopyalandıkları iddia ediliyor. Ayrıca Canon’la iletişime geçmek için üç günlük süre tanınmış. En geç yedi gün sonra toplanan tüm veriler herkese açık hale getirilecek.

Bilgisayar korsanları, saldırıları hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Ayrıca Canon'un ağına ve dosyaların çalınmasına ilişkin herhangi bir kanıt da sunmadılar.;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mars’ta yaşam izleri arayacak olan ‘Sebat’ fırlatıldı