Cansel'in babası Özgecan'ın babasından özür diledi

Cansel'in babası Özgecan'ın babasından özür diledi

Öğretmeninin cinsel istismarı sonrası intihara sürüklenen Cansel K.'nın babası Mustafa K., Özgecan Aslan'ın babasıyla ilgili sözleri sonrası özür diledi...

14 Nisan 2016, Perşembe 08:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kayseri'de matematik öğretmeninin cinsel istismarına uğrayan Cansel K., intihar etmişti. Tutuklanan öğretmen önceki gün serbest bırakıldı. Karar sonrası Cansel'in polis babası Mustafa K. adliye çıkışı gazetecilerin Özgecan'ın babasıyla ilgili sorusu üzerine “Benim mezhebim onun kadar geniş değil!” demişti. Mustafa K., Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan'dan özür diledi.

İşte Hürriyet'ten Ayşe Arman'a konuşan Mustafa K.'nın o sözleri:

- Başınız sağ olsun Mustafa Bey... Kızınızı ölüme sürükleyen öğretmen serbest bırakıldı. Ne hissediyorsunuz?

Üzüntü... Evlat acısı zaten insanın içini oyan bir acı. Bu büyük acının yanında, bir de müthiş bir hayal kırıklığı! 17 yaşındaki bir çocuğun hayatına mal olan birinin alacağı ceza bu kadar hafif olmamalıydı. Öfke, hayret, üzüntü, şaşkınlık, acı... Her şeyi birden hissediyorum. Duruşma salonunda da duygularımı ifade ettim. Ben bir babayım. Bir baba olarak konuştum orada. “Tehdit etti!” diye yazıldı, çizildi. Soruyorum size, 17 yaşındaki evladını kaybetmiş bir baba olarak, orada o adama teşekkür mü etmeliydim?

- Ben sizi anlıyorum, hepimizi anlıyoruz... Ama Özgecan’ın babasıyla da ilgili bir şeyler söylediniz...

Evet, adliye çıkışında da öfkeyle, “Benim mezhebim onun kadar geniş değil!” dedim. “Onun kadar soğukkanlı olamıyorum” demek istedim. Ama kastımı aştım. Çirkindi söylediğim laf. Lütfen ondan özür dilediğimi de yazar mısınız?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'un yanı başı! Bolu Dağı kesiminde kar kalınlığı 20 santime ulaştı