'Çapan'dan çok çektik'

Mustafa Balbay dünkü savunmasında Cumhuriyet Gazetesi'nin ortaklarından Gürbüz Çapan için, “Ondan çektiğimizi hiç kimseden çekmedik' dedi

21 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

'BU ADAM MAFYA DEĞİL'

İkinci Ergenekon davasına dünkü 18’inci duruşma ile devam edildi. Davanın tutuklu sanığı Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay savunmasına devam etti. Mustafa Balbay, Cumhuriyet Gazetesi ve Yenigün Haber Ajansı’nın halka açıldığında medya dünyasından bir kaç işadamının ve davanın tutuklu sanıklarından Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan’ın da bir miktar para koyarak ortak olduğunu söyledi. Gürbüz Çapan’ın Ankara’ya mafya olarak yansıtıldığını ifade eden Balbay “Biz ‘Bu adam mafya değil’ diye anlatmaya çalıştık. Gürbüz Çapan’dan çektiğimizi hiç kimseden çekmedik” dedi.

'ALTIN ÜÇGEN'

Mustafa Balbay, davada tutuksuz yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk’un “Bizim gazete ‘altın üçgen’dir” dediğini de söyleyerek şöyle devam etti: Bunlar Cumhuriyet Vakfı, Yenigün Haber Ajansı ve Yenigün Holding’di. Sayın savcılar İlhan Selçuk’un kurum için kullandığı tabir olan bu ’altın üçgen’i bile darbe planı olarak algılamışlar.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.