Çarşaflı kuyumcu soygununa ağırlaştırılmış müebbet

İstanbul Esenler'de 2 kişinin öldüğü çarşaflı soygunla ilgili olarak, 1'i tutuklu 2'si firari 3 Gürcistan uyruklu şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 37'şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

16 Ekim 2018, Salı 10:52 Son Güncelleme:
A A
Çarşaflı kuyumcu soygununa ağırlaştırılmış müebbet

İstanbul Esenler'de 2017 yılının Aralık ayında meydana gelen olay şöyle gerçekleşti: Olay günü Gürcistan uyruklu Raibuli Abralava , Shorena Kukhilova, Giorgi Shonia ve Nika Darchia araç ile Esenler'e gitti.

Araçtan inen, ellerinde siyah renkli eldiven, başında şapka ve montunun kapüşonu kafasında olan Raibuli Abralava ile eldivenli ve başörtülü Shorena Kukhilova saat 10.30'da kol kola kuyumcuya girdi. Shorena Kukhilova bozuk Türkçesiyle saatleri sordu.

Daha sonra Raibuli Abralava ve Shorena Kukhilova saatlerin olduğu bölüme doğru yöneldi. Ali Nihat Koçer, Abralava ve Kukhilova'ya saatleri göstermeye başladı. Diğer kardeş Eyüp Sedat Koçer ise Raibuli Abralava ile Shorena Kukhilova'nın hareketlerinden şüphelendi ve dükkanın kapısını gözetlemeye başladı.

Yaklaşık 1-2 dakika sonra siyah çarşaf giyinmiş olan Giorgi Shonia ile Nika Darchia ellerinde silahlarla dükkana girdi. Bu sırada Eyüp Sedat Koçer içeri giren şüphelilere silahla birkaç el ateş etti. Giorgi Shonia yaralanarak yere düştü.

İKİ ŞÜPHELİ ARAÇLA OLAY YERİNDEN KAÇTI 

Giorgi Shania da silahla Eyüp Sedat Koçer'e birkaç el ateş etti. Arkadan gelen Nika Darchia ise kuyumcunun kapısından geri çıktı ve olay yerinden koşarak uzaklaştı. Raibuli Abralava da Ali Nihat Koçer'e öldürme kastıyla ateş etti ancak vuramadı.

Eyüp Sedat Koçer'in tezgahın üzerinde bulunan Raibuli Abralava birçok kez ateş etti. Bu sırada Shorena Kukhilova dükkan tezgahının kenarına eğilerek elleri ve ayakları üzerinde sürünerek dışarı çıkmaya çalıştı.

Eyüp Sedat Koçer elinde bulunan silahın kabzasıyla Shorena Kukhilova'ya vurdu, Kukhilova ise sürünerek dışarı çıktı. Eyüp Sedat Koçer, şüphelilerin arkasından kuyumcunun giriş kapısına doğru yöneldi, bu sırada Ali Nihat Koçer de elinde silahla dışarıya doğru yöneldi.

'VURULDUM AĞABEY, HAKKINI HELAL ET'

Eyüp Sedat Koçer ani bir şekilde hamle yaparak dükkânına girdi ancak göğsünü tutarak "Vuruldum ağabey hakkını helal et" diyerek yere yığıldı. Nika Darchia olay yerine park ettiği araçla Shorena Kukhilova'yı da alarak olay yerinden kaçtı. Yaralanan Giorgi Shonia'nın sürünerek kaçmaya çalıştı. Ancak vatandaşlar Giorgi Shonia'yı yakalayarak, polise teslim etti. Eyüp Sedat Koçer kaldırıldığı hastanede Raibuli Abralava ise olay yerinde hayatını kaybetti. 

HAPİS İSTEMLERİ

Savcılık soygun girişimine ilişkin 2'si firari biri tutuklu olan toplam 3 şüpheli hakkında dava açtı. Tutuklu şüpheli Giorge Shonia (28) ile firari şüpheliler Nika Darchia (23) ve Shorena Kukhilava (27) hakkında , “Yağma suçunun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme", “Kasten öldürmeye teşebbüs", “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma", “Yağmaya teşebbüs", “Mala zarar verme" ve “Silahla tehdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15'er yıldan 37'şer yıla kadar ayrı ayrı hapisleri istendi. İddianame kabul edildi, şüpheliler önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.