Çatıdan çatıya, karantinada aşkı bulmak

Karantinada aşkı bulmanın ya da flört etmenin tek yolu çöpçatanlık uygulamaları değil. New Yorklu fotoğrafçı Jeremy Cohen, evinin çatısından başka bir çatıdaki kıvırcık saçlı ve sevimli kadını gördü. Ona, drone'una iliştirdiği bir kağıtla telefon numarasını ulaştırdı. İşte hikaye de böyle başladı.

22 Mayıs 2020, Cuma 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aylardır hepimiz karantinadayız. Bekarlar için bu karantina hali tam bir işkenceye dönüştü, date'lerine devam edemez oldular. Ama New Yorklu fotoğrafçı Jeremy Cohen'in bunun için bir çözümü vardı.

Jeremy, New York'taki evinin yan binasında çatıda dans eden bir kız gördü. Kızın da onu gördüğünü fark edince dostça elle salladı, bu selam, karşılığını buldu. Bunun üzerine Jeremy, yapabilecekleri üzerine kafa patlatırken evdeki drone'unu hatırladı. Neden cep telefonu numarasını ona bu şekilde iletmesindi? Jeremy sonradan Bored Panda'ya yaptığı açıklamada şöyle dedi "Aslında en az bir senedir hiç date'e çıkmadım. Sanırım biraz sosyal iletişime ihtiyacım vardı."


Jeremy nihayet kıvırcık saçlı Tori Cignarella ile iletişime geçti. Tori uzun zamandır Brooklyn'deki dairesine hapsolmuş, kendini evin ihtiyaçlarına vermiş ve ev arkadaşlarıyla film ve dizi bataklığına sürüklenmiş durumdaydı. O gün ise biraz break dans yapmak biraz da temiz hava almak için binanın çatısına çıkmıştı. 

Pijamalarının paçalarını dizlerine sıyırmıştı, Brooklyn'deki bir ikinci el mağazasından aldığı kazağını çıkarmış ve dans etmeye başlamıştı. Kendisine doğru bir drone'un yaklaştığını gördüğünde High School Musical'den “We’re All in this Together” dansını çözmeye çalışıyordu. Drone'u gönderen çocuk da oldukça sevimliydi aslında. Daha önce birbirlerine el de sallamışlardı. Aylardır başına gelen en heyecanlı şey bu olmalıydı. 

Corona virüs ABD'de 60 binden fazla kişiyi etkiledi ve aşkı bulmak, flört etmek her zamankinden daha karmaşık bir hal aldı. Sanki yeterince karmaşık değilmiş gibi. Bu endişe verici ortamda insanlar romantizmi barlar, partiler, kafeler ve gerçek buluşmalar olmadan aramaya başladı. Görüntülü aramalarda karşılıklı kadeh kaldırmak yeni normalimiz haline gelirken online flört uygulamlarının kullanımında ciddi oranda artış var. 

2020 yılındayız... Böyle bir zamanda, yani canımız bu kadar sıkılıyorken, hele ki sosyal medyayı iyi kullanan bir fotoğrafçıysan bu çabanın elbette boşa gitmemesini, hem bir anı olarak kalmasını hem de bundan 'reyting' elde etmek istersin. Jeremy de öyle yaptı. Elbette Tori'nin izniyle geçirdikleri süreci film haline getirerek TikTok'a yükledi. 

Bu tatlı kısa film, 38 milyon görüntüleme aldı. Jeremy, Tori'nin numarasını "quarantine cutie" (karantina tatlısı) olarak kaydetti. İkili, görüntülü aramayla karşılıklı yemek yiyor. Jeremy ilk online date'lerinde Tori'ye "Çok güzelsin" diye bağırmayı da ihmal etmedi. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Flört etmek için en kötü 8 erkek tipi