Çatısı akan okulda zorunlu tatil!

Çatısı akan okulda zorunlu tatil!

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde 1500 öğrencinin eğitim gördüğü Selim Pınar İlköğretim Okulu'nun çatısından yağmur yağdığında sınıflara sızan sular, eğitime engel oluyor

12 Kasım 2012, Pazartesi 19:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bugün de etkili sağanak yağmurda yine çatıdan akan sularla baş edemeyen okul yönetimi, zemini suyla kaplanan 8 sınıfta ders gören öğrencileri evlerine gönderdi.

Siverek’te bulunan ve daha önceki şiddetli rüzgar ve sağanak yağmur sırasında çatısı hasar gören Selim Pınar İlköğretim Okulu’nda eğitim, güç şartlar altında sürdürülmeye çalışılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihaleye verilerek, geçen yıl eğitime açılan okulun çatısında 1 yıl içerisinde meydana gelen bu tahribat, öğrenci ve okul yönetimini zorda bırakıyor. Bahçe duvarı ve Atatürk büstü olmayan okulda eğitim gören 1500 öğrenci, yağmurlu havalarda çamurlu yolları bata çıka aşarak geldikleri okulda bu kez de neredeyse bileklerine kadar suyla dolan sınıflarda ders görmeye çalışıyor.

Bugün sabah saatlerinden itibaren Siverek’te etkili olan sağanak yağmur, okuldaki eğitimi yine olumsuz etkiledi. Yağmurla birlikte 8 sınıfa yine su sızdı. Çatıdan akan sularla baş edemeyen okul yönetimi, çareyi öğrencilerine evlerine göndermekte buldu.

Yağmur nedeniyle çürük çatıdan akan suların, sınıfları eğitim alınmaz duruma getirdiğini söyleyen öğrenci velisi Mehmet Teber, "Çatıdan akan sular, olduğu gibi sınıflara doluyor. Suyla dolan sınıflarda üşüyen çocuklarım okula geliş ve gidişlerinde ise çamur deryasına dönen yollarda gitmek zorunda kalıyor. Bu okulda yaşanan çilenin biran önce son bulmasını istiyoruz" diye konuştu.

KAYMAKAM OLAYI DOĞRULADI

Sel sularının çatıdan akarak eğitimi aksatması olayının ardından DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Siverek Kaymakamı Hamza Erkal da şartların olumsuzluğundan haberdar olduğunu söyledi. Kaymakam Erkal, "Okulumuz henüz inşaatı yapan müteahhittin kontrolünde. Okuldaki durumdan haberdarım. Ancak yüklenici firmaya talimat verdik. Eğer aksaklıklar giderilmese, firmaya cezai işlem uygulanacak" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Balkır ise "Fırtınada okulumuzun çatısı zarar görmüştü. Okul inşaatını yapan yüklenici firmaya Kaymakamlık aracılığı ile durumu bildirdik. Okulumuzda sınıfların sular altında olmasından bilgim var, okulu gidip gördüm. Gereken yapılacak" dedi.


Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 81 ile gönderildi! Eylüle kadar geçerli sayılacak