Çavuşoğlu: Irak ve Suriye'de terör tehdidi hâlâ devam ediyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Irak ve Suriye’de terör tehdidinin halen sürdüğünü belirterek "DEAŞ, El Kaide, Nusra, PKK, PYD/YPG hâlâ duruyor" dedi

26 Eylül 2018, Çarşamba 16:59 Son Güncelleme:
A A
Çavuşoğlu: Irak ve Suriye'de terör tehdidi hâlâ devam ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin New York kentindeki Terörizmle Mücadele Küresel Forumu dokuzuncu bakanlar oturumunda konuştu. Irak ve Suriye’de terör tehdidinin halen sürdüğünü belirten Çavuşoğlu, "DEAŞ, El Kaide, Nusra, PKK, PYD/YPG hala duruyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmasında, "Afrin'i teröristlerden arındırdık. Yabancı teröristler söz konusu. Bizler bu çerçevede risk analizi gerçekleştirmekteyiz. Tabi ki tek başına bir ülke terörle mücadele konusunda başarılı olamaz. Birlikte mücadele etmemiz gerekmekte. Bulunduğumuz platform önemli bir platform. Terörizmle mücadele küresel forumundayız. Yeni bazı eylem belgeleri için bir araya geldik. Bu 4 belgede terörizmle ilgili olarak, organize suçlar ve terörizm suçlar çerçevesindeki yaklaşımları ele almaktayız. Terör tehdidi hala devam ediyor. DEAŞ, El Kaide, Nusra, PKK, PYD/YPG hala duruyor” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.