Çaycuma'da, köprü faciasının kurbanları anıldı

Çaycuma'da, köprü faciasının kurbanları anıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 6 Nisan 2012 tarihinde, köprünün çökmesiyle Filyos Çayı'na düşerek ölen 15 kişi, acı olayın yıl dönümünde karanfillerle anıldı

06 Nisan 2016, Çarşamba 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçenin girişindeki 252 metrelik Çaycuma Köprüsü’nün 48 metrelik bölümünün çökmesiyle o sırada köprüden geçen 4 kişi ve içinde 11 kişinin bulunduğu minibüs, alttaki Filyos Çayı’na düştü. 

Aralarında dönemin Çaycuma Belediye Başkanı AK Partili Mithat Gülşen’in babası 79 yaşındaki Kemal Gülşen’in de bulunduğu 11 kişinin cesedi bulunurken, 4 kişi hala kayıp.

6 NİSAN ANITI’NDA TÖREN

Facianın 4’üncü yıl dönümünde, Çaycuma Belediyesi’nin köprünün girişinde yaptırdığı 6 Nisan Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. Törene, Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı CHP’li Bülent Kantarcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, İlçe Müftüsü Mahut Rauf Arcaklıoğlu, faciada hayatını kaybedenlerin aileleri ve ilçe halkı katıldı.

Faciada ölenler için Kuran-ı Kerim ve ilahiler okunduktan sora dua edildi. Bu sırada ölenlerin yakınlarından bazıları gözyaşlarını tutamadı. Ardından ise protokol üyeleri, Filyos Çayı’na ölenlerin anısına 15 karanfil attı.

Gürkay GÜNDOĞAN- Yeliz ALAGÖZ / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Dönmez tarih verdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak