Cebiniz her an kapanabilir

Cebiniz her an kapanabilir

Bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan GSM abonelerinin 10 Kasım'a kadar ilgili işletmeciye başvurarak belgelerini tamamlamaları gerekiyor

05 Kasım 2009, Perşembe 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK) yapılan yazılı açıklamada, GSM mobil telefon hizmeti sunan işletmecilerdeki bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan abonelerin, 10 Kasıma kadar, kimliklerini ispatlayıcı belgelerle ilgili işletmeciye başvurarak bilgilerini güncellemeleri gerektiği ifade edildi.

Açıklamaya göre, güncellenmeyen hatların, yedi gün süresince gelen aramalara açık tutulmasının ardından haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek. Haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilen hatlar, bilgilerindeki eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden haberleşmeye açılacak.

ZAMAN AŞIMI BİR YIL


Bu arada kullanıcılar bir kereye mahsus olmak üzere, başkası adına kayıtlı olan ancak kendilerinin kullandığı hatları üzerlerine kaydettirmek için 10 Kasım'a kadar, vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın abonelik sözleşmesi yapabilecek.

Hatların eski abonelerinin yapılan işleme, taahhütnamenin imzalandığı tarihten itibaren bir yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı