Ceferin: Perez kendi başkanlığını kurmak istedi ama artık hiç olmuş bir ligin başkanı

UEFA Başkanı Alexander Ceferin ile Real Madrid Başkanı Florentino Perez arasındaki 'organizasyon' gerilimi, yerini karşılıklı açıklamalara bıraktı. İki taraftan da sert açıklamalar geldi.

22 Nisan 2021, Perşembe 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Florentino Perez dün katıldığı Cadena Ser radyosunda konuşmuştu. İspanyol iş adamı şunları söyleyerek Ceferin'e yüklenmişti:

Ayrıcalıklı olanlar var ve bunu kaybetmek istemiyorlar. UEFA'nın gösterisi beni şaşırttı, sanki atom bombası attık. UEFA başkanının bu kadar saldırgan olduğunu hiç görmedim. Sanki birini öldürmüşüz gibi tehditler ve hakaretler geldi. Karmaşa yarattılar. Birilerinin yönettiği, korkunç bir saldırıyla bizi öldürdüler. 

Agnelli ile bugün 3 kez konuştum. Kendimi yalnız hissetmiyorum. Kulüpler, UEFA'dan gidiyor çünkü UEFA sadece şov yapıyor. UEFA başkanının finansal fair-play'den konuşması beni endişelendirdi. İyi görünmüyor. Esnek değil yazılı olmalı. Gelecek sezon bu sezondan daha kötü olacak.

Ceferin ise bu sözleri karşılıksız bırakmadı ve şunları söyledi:

İngiliz kulüpler için milyarlar bulamayacağımı söyledim. Bulsam bile bu işi ortaya çıkarmak için başka bahaneleri olacaktı. Perez beni sevmez çünkü onun dediklerini yapmıyorum. Bu yüzden kendi kendine bir başkanlık çıkardı ama şimdi hiç olmuş bir ligin başkanı.

Dün telefonuma 3800 SMS gelmiş, bunlara cevap veremedim. Öğrendim ki sana en yakın insanlar bile yalan söyleyebilir. Agnelli bana Süper Lig'in saçmalık olduğunu söylüyordu. Böyle olduğunu zaten biliyordum ve ona bir açıklama yapalım dedim. O da harika bir fikir dedi ve bana yazıp göndermemi söyledi. Gönderdim ve sonra telefonumu bile açmadı.

UEFA'nın yozlaştığını ve her şeyin para için yapıldığını söylüyorlar. Eski başkanlar yozlaşmıştı, bu yüzden ben başkan oldum. Ben herkesle konuşuyorum. Şampiyonlar Ligi'nin mevcut formatı nihai karar değil. Herkesi memnun etmeye çalışıyoruz. Futbol savaşları başlatıp bitirecek kadar güçlü bir spor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Florentino Perez gönül koydu: Bir sürü hakaret ettiler, sanki atom bombası attık