Cehennemden vatana kaçış

Cehennemden vatana kaçış

Libya'nın Bingazi Limanı'ndan aldığı yolcularla yola çıkan “Orhan Gazi-1” ve “Osman Gazi 1” feribotları dün gece Marmaris Limanı'na 3 bin Türk'ü getirdi

24 Şubat 2011, Perşembe 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Marmaris’e saat 23.44’te ulaşan “Orhan Gazi-1” feribotunu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Muğla Valisi Fatih Şahin ve Marmaris Kaymakamı Serdar Polat karanfillerle karşıladı.

Feribottaki bin 516 yolcu arasında yabancı uyruklu 30 kişi ile 10 gün önce dünyaya gelen Onur Eren Çalışkan adlı bebek de yer alıyor. Feribottan inen yolculardan sağlık problemi yaşayanlar, limanda hazır bekletilen 112 görevlilerince seyyar hastanelere alındılar.

>> CEHENNEMDEN KAÇANLAR YURDA DÖNDÜ >> VİDEO

LİBYA KABUSUNDAN KAÇIŞ

OSMAN GAZİ GEMİSİNDEN TÜRKİYE'YE GETİRİLENLER

ORHAN GAZİ GEMİSİNDEN TÜRKİYE'YE GETİRİLENLER

Tahliye edilen 3 bin yolcudan bazıları yolculuğu koltuklarda, bazıları da koltuklar arasında yerde geçirdi. Libya’daki Türk işçileri taşıyan bir uçak da dün Antalya Havalimanı’na 173 kişiyi getirdi.

OSMANGAZİ -1 DE GELDİ

Libya'dan Türk vatandaşlarını getiren Osman Gazi 1 feribotu da Marmaris limanını yanaştı. Osman Gazi 1'in taşıdığı yaklaşık bin 500 yolcu da karanfillerle karşılanarak tahliye edildi.

168 TÜRK DAHA ÜLKESİNDE

Libya'daki iç karışıklık sebebiyle Türk vatandaşlarının yurda dönüşü devam ediyor. Libya'da faaliyet gösteren Doğuş Holding'e bağlı Doğuş İnşaat Şirketi, 540 işçisinin tahliyesine başladı.

Sirte kentindeki işçilerin tahliyesi için Doğuş Holding özel uçak gönderdi. Sirte'deki askeri havaalanına inen uçak, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 168 Türk vatandaşını İstanbul'a getirdi.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na saat 02.40'ta inen uçaktaki yolcuları Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk karşıladı. Aileleri tarafından alkışlarla karşılanan Türkler yakınlarıyla hasret giderdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çöpte kelepçe bulan kardeşler arkadaşlarının kurbanı oldular