Çekici insanlar uzun süreli ilişkilerde iyi değiller

Çekici insanlar hayatlarında birçok avantaja sahip olabiliyorlar ancak söz konusu uzun soluklu bir ilişki olunca işler karışıyor. Yapılan araştırmaya göre, çekici insanlar uzun süreli bir ilişki yaşama konusunda son derece talihsizler.

03 Mayıs 2021, Pazartesi 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Harvard Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre, çekicilik bazı ilişkilerde kişinin 'alternatiflere' yönelmesine yol açabiliyor. Yani çekici insanın çevresinde bol miktarda talip bulunduğu için ilişkiyi dış tehditlerden korumak sonra derece zor bir hal alıyor.

İşin daha da önemli kısmı, çekici insanlar ilişkinin zorluklarını göğüslemekle daha az ilgilenirler. Sorunlardan kaçmayı tercih ederler.

Araştırmanın ilk aşamaları, boşanmalar ve çekicilik arasında güçlü bir bağlantı olduğunu gösterdi. Araştırmaya katılan kadınlar, 230'un üzerindeki erkeğin çekiciliklerini lise yıllığındaki fotoğraflara göre derecelendirdi. Daha sonra araştırmacılar, fotoğrafların çekilmesinden sonraki 30 yıl içinde bu erkeklerin evli veya boşanmış olup olmadığını kontrol ettiler. Sonuçlarda, çekici erkeklerin boşanmış olduğu ortaya çıktı.

Araştırmacılar aynı deneyi IMDb ve Forbes'un en iyi ünlüler listelerine bakarak yaptılar ve benzer sonuçlar ortaya çıktı.

Bir ilişkideyken, diğer insanları daha az çekici gören bir mekanizma devreye girer. Bu durum ilişkinin daha uzun sürmesini sağlar. Araştırmalarda ise çekici insanların bu koruyucu ön yargıdan yoksun oldukları ortaya çıktı. Çekici insanlar, alternatif ilişkilere daha fazla ilgi gösteriyor. Mevcut ilişkilerinden de memnun değillerse, geri dönüşü olmayan hatalar yapma riskleri artıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Sessiz aşk'ın aşkların en iyisi olduğunun 5 kanıtı