Çekmece düzenlemesi için pratik yöntemler

Aradığınız bir eşyayı hemen elinizin altında bulmak istiyor ancak bugün koyduğunuz şeyi ertesi gün her yerde arıyor musunuz? Düzensizlik yüzünden günlerce eşya arayıp bulamadığınız oluyor mu? Sizin de evinizin en dağınık yeri çekmeceleriniz mi?

03 Ekim 2018, Çarşamba 12:23
A A
Fazla eşyaları değerlendirme vakti!

Fazla eşyaları değerlendirme vakti!

Çekmecenizde yalnızca kullandığınız eşyalarınız değil, kullanmadıklarınız da mevcut. Bu durum hem dağınıklığa sebebiyet veriyor hem de eşyalarınızın çekmecenizde çürümesine neden oluyor. Kullanmadığınız eşyaları ayırarak hem ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilir hem de çekmecenizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle eşyalarınız çürümekten kurtularak onları kullanacak insanlar tarafından değerlendirilebilir.

Kıyafetlerinizin katlama şeklini değiştirin!

Kıyafetlerinizin katlama şeklini değiştirin!

Kıyafetlerinizi çekmecenize göre daha geniş katlıyor olabilir misiniz? Küçük bir işlem gibi gözükse de kıyafetlerin katlama şeklini değiştirmek tahmin edilenden daha fazla alan sağlayabilir.

Aksesuarları ayırmanın vakti geldi!

Aksesuarları ayırmanın vakti geldi!

Aksesuarların çekmece içinde kaybolmasından hangimiz bıkmıyoruz ki? Küçük kutular yardımı ile bu işkenceye bir dur diyebilirsiniz! Kolyelerinizi kolye düzenleyicisine takarak hem kaybolmalarının, hem de birbirlerine dolaşmasının önüne geçebilirsiniz. Eğer taktığınız takının kendi kutusu varsa orada saklayabilir ya da her takıyı ayrı ayrı küçük kutulara yerleştirerek bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Aylık düzenlemeye ne dersiniz?

Aylık düzenlemeye ne dersiniz?

Her ay çekmecelerinizin arkasındaki ürünlerden bir şey alın ve kullanın. Böylelikle eşyalarınız çekmecenin derinliklerinde unutulmasını önler ve göz önünde bulunmasını sağlayarak derli toplu bir şekilde yerine koymanızda kolaylık sağlamış olursunuz.

Dosyalama yöntemini denediniz mi?

Dosyalama yöntemini denediniz mi?

Tüm gömlekleri üst üste koyarsanız en alttakini almaya kalkıştığınızda hepsi devrilecek ve kıyafet yığını oluşmasına neden olacaktır. Bunun yerine kıyafetlerinizi üst üste yığmayıp daha az sayıda koymayı denemelisiniz. Ayrıca ince kartonları her gömleğinizin altına koyarsanız, onları dosyalamış olursunuz. 

Çekmecenizin belirgin bölümlerinde çorap veya iç çamaşırı gibi küçük eşyaları saklayabilmeniz için çekmecelerine birkaç kap veya ayırıcı satın alınan bölmelerden alabilirsiniz. Bu eşyaların etrafa yayılmasını ve bir karışıklık yaratmasını önleyecektir. 

Elbiselerinizi ve pantolonlarınızı bir arada tutmak yerine bir çekmeceye sadece elbise diğerine ise pantolonlarınızı koyabilirsiniz. Böylelikle ertesi gün kıyafet seçerken kafanızın karışmasını da önleyebilir kombinlerinizi daha hızlı hazırlayabilirsiniz. 

Düzenleme işlemi bittikten sonra lavanta gibi birkaç kokulu torba ya da kokulu mum alıp çekmecenizin köşelerinde saklayabilirsiniz. Eşyalarınızın güzel kokmasını sağlayarak, çekmecelerinizi düzenlemek için kendinizi motive de edebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.