Celal Bayar Üniversitesi'nde 102 kişi görevden uzaklaştırıldı

Celal Bayar Üniversitesi'nde 102 kişi görevden uzaklaştırıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında toplam 102 personel görevinden uzaklaştırıldı

21 Temmuz 2016, Perşembe 09:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde 8 dekanın YÖK’e istifalarını sunmasının ardından, Fethullahçı Terör Örgütü’nün  darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, üniversitede bünyesindeki toplam 102 personel görevinden uzaklaştırıldı.

Rektör Prof. Dr. Çelebi, FETÖ’nün darbe girişimine yönelik 15 Temmuz sonrasında üniversite personeline yönelik titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek "Üniversitemizde FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar sonucu Anayasa’nın 15. ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. maddesi gereği çeşitli birimlerde görevli 84’ü akademik, 18’ i idari personel olmak üzere toplam 102 kişi görevden uzaklaştırılmıştır" diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Çelebi, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, bundan sonra da görevden uzaklaştırmaların olabileceğini ifade etti.

İlker KILIÇASLAN/MANİSA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu