Çelik: Operasyonun nedeni...

24 TV'de yayınlanan 'Doğrusu Ne' programının konuğu Hüseyin Çelik oldu. Çelik, "Operasyonda mallarına tedbir konulmaya çalışılan yahut bir şekilde bir yerlerle ilişkilendirilen kişilere bakıyorsunuz, istisnasız ya 3. Havaalanı'nı yapacak olan ekip veya şu anda 3. Köprü'yü yapacak olan ekip" dedi

13 Ocak 2014, Pazartesi 10:29
A A
Çelik: Operasyonun nedeni...

24 Ankara haber müdürü Melik Yiğitel'in konuğu olan İşte Hüseyin Çelik'in açıklamalarından bazı bölümler:       

'SEÇİME BEŞ KALA ALGI OPERASYONU...'

"Ak Parti iktidarı, seçime beş kala, oluşturulan bir algıyla, adeta bir yolsuzlukla anılması istenen bir hükümet olarak lanse edilmeye çalışılıyor.

'BU MÜBAREK KANDİL GECESİNDE SÖYLÜYORUM...'

Zaman ayarlı operasyon insanını kafasında birçok soru işaretleri bırakır. Bütün seyircilerimizin huzurunda, bu mübarek kandil gecesinde söylüyorum:
Beyt'ül-mâle kim elini uzatıyorsa, yetimin hakkına kim elini uzatıyorsa, kim kamunun kaynaklarını çar çur ediyorsa, çalıyorsa, rüşvet alıyorsa, rüşvet veriyorsa bu ülkenin kanunlarının, hakimlerinin, savcılarının, polis teşkilatının eli onun yakasında olsun. Ama yolsuzlukla mücadele ederken usulsüzlük yapamazsınız, itibar cellatlığı yapamazsınız. Haysiyet cellatlığı yapamazsınız.

'3. KÖPRÜ VE 3. HAVALİMANI'NI YAPAN İŞ ADAMLARI HEDEFTE'

İkinci operasyon dedikleri operasyona baktım. Mallarına tedbir konulmaya çalışılan, yahut bir şekilde bir yerlerle ilişkilendirilen kişilere bakıyorsunuz, istisnasız ya 3. Havaalanı'nı yapacak olan ekip veya şu anda 3. Köprü'yü yapacak olan ekip. İkinci dalgada adı geçen kimseler bunlar.

Bu üçüncü havalimanı Avrupa'da birilerini rahatsız etti. Ben öyle komplocu bir adam değilim. Eğer İstanbul'daki dünyanın en büyük havalimanı olan üçüncü havalimanı bittiği zaman Frankfurt'un pabucu dama atılacaksa orada durup düşünmemiz lazım.

Orayı inşa eden iş adamları burayı yap-işlet-devret modeliyle aldılar. Şimdi soruyorum, üçüncü havaalanının ihalesi yapılırken devlet bu iş adamlarına para mı ödedi? Hayır. Bu iş adamları kendi kaynaklarıyla bu havaalanını inşa edecekler. Devlete 22 milyar euro artı KDV para ödeyecekler. Sadece bu 80 milyar TL eder. Aşağı yukarı 10 milyarlık da bir yatırım yapacaklar oraya. Bu parayı kamu bütçesi alacak. Bu insanlar havaalanını yaptıkları zaman, orayı işlettikleri için elbette para kazanacaklar.

'KILIÇDAROĞLU O RAKAMI NEREDEN BULDUN?'

Sayın Kılıçdaroğlu çıkmış diyor ki, 247 katrilyonluk yolsuzluk var. Dedim ki basın toplantısında, "Sayın Kılıçdaroğlu, Allah aşkına, çık kamuoyuna izah et. Bu rakamı nereden buldun? Bu dudak uçuklatır."

Bana Twitter üzerinden cevap veriyor. Diyor ki "Medya yazdı. Onlar euro olarak yazdılar, biz Türk Lirası'na çevirdik, bu rakam çıktı."

Medyanın kaynağı siyasetçi olabilir, ama siyasetçinin kaynağı medya olamaz.

ÖMER FARUK EMİNAĞAOĞLU HAKKINDA "KLİNİK VAKA" YORUMU

Hüseyin Çelik, iki gündür HSYK'yla ilgili çalışma yapan komisyonu sabote eden Ömer Faruk Eminağaoğlu ile ilgili de sert ifadeler kullandı."

Sıradaki haber yükleniyor...