Cem Garipoğlu: Bahçeli bir evde kaldım

Cem Garipoğlu: Bahçeli bir evde kaldım

17 Eylül 2009, Perşembe 14:00
A A

 

Cem Garipoğlu'nun ilk ifadesinde "Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım. Yurtdışına hiç çıkmadım. İstanbul'daydım " dediği öğrenildi. Cem Garipoğlu'nun diğer açıklamaları ise şöyle:

"Bavula sığmadığı için cesedi testereyle parçalayıp gitar kutusuna koydum. Etiler'deki cesedi bıraktığım yeri rasgele seçtim.Çok üzgünüm o ölmeseydi ben ölseydim.Olayda satanizm yok. Yurtdışına çıkmadım, bilmediğim bir yere beni bir kişi götürdü. Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım. Daha önce yakalanıp bırakılmadım. Bahçeşehir'deki evde 700 bin dolar yoktu"

YURTDIŞINA ÇIKMAMIŞ

Münevver Karabulut’un katil zanlısı C.G’nin, olayın ardından yurt dışına hiç çıkmadığını, bilmediği bahçeli bir evde kaldığını öne sürdüğü öğrenildi. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün gece teslim alınarak Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen C.G’nin buradaki emniyet görevlileriyle sohbeti sırasında, Münevver Karabulut’u olay günü okulundan aldığını anlattığı bildirildi. Karabulut’u evine götürdüğünü anlatan C.G’nin, olaydan sonra firari olduğu süre içerisinde ise hiç yurt dışına çıkmadığını, bilmediği bir yere tanımadığı bir kişi tarafından götürüldüğünü söylediği belirtildi. C. G’nin kaldığı bu bahçeli evde gündemi sürekli takip ettiğini ifade ettiği kaydedildi. Emniyete getirilişi sırasında, psikolojisinin iyi olmadığı görülen C.G’nin, olaydan pişmanlık duyduğunu söyleyerek, "Keşke o ölmeseydi de ben ölseydim" diye konuştuğu öğrenildi. Münevver Karabulut’un öldürüldükten sonra başının kesilmesine ilişkin ise C.G’nin, "Cesedin bavula sığmadığı" gerekçesini gösterdiği öne sürüldü. Bu arada, katil zanlısı C.G’nin yakalanmasına ilişkin sürecin emniyet yetkililerinin tahmin ettiği şekilde işlediği, tahmin dışında hiçbir olayın gerçekleşmediği kaydedildi.

BAŞKA GÖZALTILAR OLABİLİR

Zanlı C.G’ye, Münevver Karabulut’un öldürülmesi ve sonrasında bir ya da birden fazla kişinin yardım ettiği düşüncesiyle soruşturmanın sürdürüldüğü, yeni tespit ve değerlendirmelere göre başka gözaltılar olabileceği belirtildi. Emniyet yetkilileri, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın göreve geldiği zaman ilk istediği dosyanın Münevver Karabulut cinayeti dosyası olduğu ifade edilerek, Çapkın’ın "Çember daraldı" sözlerinin boş olmadığına dikkat çekildi.

Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Valisi Muammer Güler aracılığıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelini bu olaydan dolayı tebrik ettiği de öğrenildi.

DHA - AA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.