Cem Uzan'a 3. tutuklama

Cem Uzan'a 3. tutuklama

20 Ekim 2009, Salı 12:21
A A
Cem Uzan'a 3. tutuklama

Fransa’ya kaçtığı için hakkında İstanbul 8. ve 7. Ağır Ceza Mahkemeleri’nce gıyabi tutuklama kararı çıkarılan Cem Uzan hakkında hileli iflas davasından yargılandığı İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nce de gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.

Uzan, TMSF tarafından 2003’te el konulan İmar Bankası’nın hileli iflasınaneden olduğu iddiasıyla 47 sanıkla birlikte 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Cem Uzan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) avukatlarının talebi üzerine CMK’nin 100.maddesi gereğince zimmet suçundan yargılandığı İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nce ve cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak,evrakta sahtecilik ve rüşvet suçlarından yargılandığı İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Cem Uzan hakkında ayrıca kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na talepte bulunmuştu.

UZAN’A ŞEMSİYE ÖNLEMİ

Türkiye'yi terk eden ve Fransa'ya siyasi sığınma talebinde bulunan işadamı Cem Uzan, Fransa’nın başkenti Paris’te kaldığı rezidanstan çıkıp aracına binerek uzaklaştı. Cem Uzan’ı şemsiyelerle kapatan korumalar, basın mensuplarının görüntü almasına izin vermedi.

Özden ATİK / İSTANBUL,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.