Cem Yılmaz'ın resim koleksiyonu

Otomobil koleksiyonu herkesçe bilinen Cem Yılmaz, resim koleksiyoneri olma yolunda da hızla ilerliyor. Ünlü komedyenin koleksiyonunda yerli ve yabancı birçok sanatçının eserleri yer alıyor

24 Şubat 2017, Cuma 09:39
A A

Sanat eserlerine olan merakı, Cem Yılmaz’ı hatırı sayılır bir koleksiyonun sahibi yaptı. Ünlü komedyen, ABD’den Ermenistan’a kadar çeşitli ülkelerin sanatçılarının eserlerine yatırım yapıyor.

İnternet ortamından takip ettiği sanatçıların eserlerini koleksiyonuna katan Yılmaz, aldığı eserleri evinin ve ofisinin duvarlarına asıyor.

HaberTürk'ün haberine göre; ünlü komedyenin koleksiyonunda 31 yaşındaki ABD’li Andrea Kowch, 56 yaşındaki Ermeni sanatçı Daron Mouradian, 53 yaşındaki İngiliz sanatçı Colin Christian ve 1988’de vefat eden ABD’li Jean-Michel Basquiat’ın da aralarında bulunduğu birçok ismin eserleri yer alıyor.

Cem Yılmaz, Türkiye’den ise Çağatay Odabaş ile Emre Yusufi’nin eserlerini yakından takip ediyor.

Grafik tasarımlarıyla tanınan Emre Yusufi’nin bu tablosu Yılmaz’ın en sevdiği çalışmalardan biri.

Ünlü komedyen, eserlerini kendi duyguları ve deneyimlerinden esinlenerek yaratan Andrea Kowch’un bu tablosunuinternet üzerinden alıp koleksiyonuna katmıştı.

Alexander Johnston Musgrove imzalı tablo, Cem Yılmaz’ın evinin duvarını süslüyor.

İşte Cem Yılmaz'ın satın aldığı bilinen eserlerden iki tanesi....

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.