Cem Yılmaz'ın şikayetine takipsizlik kararı

Profesör Doktor Orhan Kural, Cem Yılmaz'ın son filmi 'Arif V 216'da yer alan bir sahnede sigara içerek, sigara yasağını ihlal ettiği ve özendirdiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun üzerine Cem Yılmaz da Orhan Kural'dan şikâyetçi olmuştu

30 Nisan 2018, Pazartesi 15:33
A A
Sabah'ın haberine göre, Cem Yılmaz şikayet dilekçesinde iddiaların iftira niteliği taşıdığını, şeref ve saygınlığının zedelendiğini belirterek Prof. Dr. Orhan Kural'ın cezalandırılmasını istemişti.

Savcılık, Cem Yılmaz'ın şikâyeti sonrası başlatılan soruşturmayı takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı.

Kararda, Orhan Kural'ın şikâyet etme hakkını kullandığı belirtilerek, sözlerinin kaba ve sert olduğu, eleştiri niteliğinde kaldığı kaydedildi.


Arif V 216 filmi hakkında suç duyurusu


PEK YAKINDA FİLMİNE İLİŞKİN SORUŞTURMA KAPANMIŞTI 

Orhan KuralCem Yılmaz'ın yönetmenliğini ve oyunculuğunu yaptığı 'Pek Yakında' filminde de 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımına özendirdiği' iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş, başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz'ın şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmıştı.

Cem Yılmaz, Orhan Kural'ın filmde iddia ettiği gibi herhangi bir uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirmediğini belirterek, ''Filmde bu konuda en küçük bir işaret bulunmamaktadır. Filmimde kesinlikle sigaranın reklam ve tanıtımını yapmadım. Görülen sigara sahneleri hayatın doğal akışına uygun bir şekilde resmedilmiştir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum'' demişti.

Savcılık, suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Cem Yılmaz hakkında takipsizlik kararı vermişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.