Cem Yılmaz'dan Zeki Müren paylaşımı: Yaktın bizi

Son dönemde söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan ve sanatçı Alpay'ın çıkışlarıyla gündeme gelen sanat müziğinin efsane ismi Zeki Müren’le ilgili tartışmalar sürerken komedyen Cem Yılmaz’dan merhum sanatçı ile ilgili bir paylaşım geldi.

09 Mart 2021, Salı 15:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1996 yılında hayatını kaybeden usta sanatçı Zeki Müren, son dönemde tartışma konusu oldu. Sanatçı Özdemir Erdoğan’ın Zeki Müren’le ilgili son sözleri gündeme bomba gibi düştü. Daha önce Zeki Müren’le ilgili olarak ‘Onu izleyen küçük erkek çocuklar travmalar yaşadı’ çıkışında bulunan Özdemir Erdoğan, bu kez de Zeki Müren’le ilgili “Eğer Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT’ler nereden çıktı?” diye konuştu.


Özdemir Erdoğan’ın Zeki Müren’le ilgili sözleri tartışılmaya devam ederken ünlü komedyen Cem Yılmaz da konuyla ilgili esprili bir paylaşım yaptı.


'YAKTIN BİZİ'

'YAKTIN BİZİ'

Yılmaz, sosyal medya hesabından Zeki Müren’in fotoğrafıyla kendi fotoğrafını birleştirerek, “Kendini yaktın, bizi de yaktın. Hep senin yüzünden” ifadelerini kullandı.

Cem Yılmaz'ın 2017 yılında çektiği 'Arif v 216' filmine Zeki Müren sahneleri damga vurmuştu. Çağlar Çorumlu, kostümleri ve aksesuarlarıyla ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’e yeniden hayat vermişti.


'KÖTÜ ÖRNEK OLDU'

'KÖTÜ ÖRNEK OLDU'

Öte yandan şarkıcı Alpay da Özdemir Erdoğan'ın ardından Zeki Müren'le ilgili konuşarak, "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem" demişti. Alpay, "Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçesiyle Türk sanat müziğini katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur" ifadelerini kullanmıştı.


Alpay, "Müthiş ağdalı bir üslupla söyledi şarkılarını Zeki Müren. Bana hiçbir duygu vermez çünkü duygusuz söyler, rol yapar. Türkçede 'Reca ederim' diye bir şey var mıdır? 'Rica ederim' dersin. Türkçeyi çok iyi konuştuğu söylenen Zeki Müren bilakis Türkçeyi de, Türk sanat müziğini de abartılı bir üslup kullanarak bozmuştur" demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aleyna Tilki'nin son pozları olay yarattı