Cemal Kaşıkçı'nın cesedi 5 ayrı valizle taşındı

Cemal Kaşıkçı'nın cesedi 5 ayrı valizle taşındı

Cemal Kaşıkçı cinayetinin ayrıntıları ve cinayetin ses kaydı ilk kez bir kitapla gün yüzüne çıktı. Cemal Kaşıkçı'nın cesedi 5 valizle taşınmış!

31 Aralık 2018, Pazartesi 08:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

‘Diplomatik Vahşet’ kitabını araştırmacı gazeteciler Abdurrahman Şimşek, Ferhat Ünlü ve Nazif Karaman kaleme aldı. Kitapta, timin infaz hazırlığı, Cemal Kaşıkçı’nın son nefesini verirken attığı çığlık, cesedin parça parça edilmesi ve beş valizle rezidansa taşınmasının ayrıntıları var. 

İşte Hürriyet'ten İpek Özbey'in köşesindeki o bölüm:

İlk defa bu kitapla birlikte ortaya çıkan görüntülere göre 34 CC 1865 plakalı araç 15.05’te rezidansın önüne yanaşıyor. İnfaz timinden bazı kişiler bina içinden dışarı çıkıyor. Üç dakika boyunca aracın içinde bekleyen Mıtrib, saat tam 15.09’da araçtan iniyor ve garaja yöneliyor. Sonra Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin parçalarını taşıyan araç, 15.12’de iki manevrayla garaja giriyor. Beş ayrı bavul tek tek bina içine taşınıyor. Başkonsolos Uteybi tüm bu süreçlere hakim. Bu bavulların girişi var, çıkışı yok.

HAKAN FİDAN KİME ‘KANGRENLİ KOLU KESİN’ DEDİ?

MİT Başkanı, kendisine ‘Doktor’ diye hitap eden Suudi İç İstihbarat Servisi Başkanı Abdülaziz bin Muhammed el Huveyrani’yle yaptığı ilk görüşmede Türkiye’nin elinin güçlü olduğunu hissettirdi. Fidan, mevkidaşını ‘’İşi siz yaptınız. Bu bir kangren. Kangrenli kolu bir an önce kesmeniz lazım. Ne zaman nereden keseceğinize siz karar vereceksiniz. Ama geç kalırsanız bütün vücuda yayılır…’’ diye uyarıyor. Sonra Suudiler konsoloslukta 10 tane böcek buluyorlar. Türk yetkililere tutanakla zabıt altına alalım diyorlar. Türk yetkililer kabul etmiyor, ‘Biz bilmiyoruz, herkes dinlemiş olabilir’ diyorlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak