Cemal Kaşıkçı'nın cesedi nerede? İşte tüm detaylar...

2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na giren ve bir daha kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta çıkan arbede sonucu öldürüldüğü Suudi yetkililer tarafından resmen kabul edildi. Peki Cemal Kaşıkçı'nın naaşı nereye saklandı? Tüm detaylar ve polisin şüphelendiği noktalar, CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirildi

20 Ekim 2018, Cumartesi 17:17 Son Güncelleme:
A A
Cemal Kaşıkçı'nın cesedi nerede? İşte tüm detaylar...

Kanal D İstihbarat Şefi Emrullah Erdinç, Cemal Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili son bilgileri CNN TÜRK canlı yayınında aktardı.

İşte Emrullah Erdinç'in anlattığı kritik detaylar:

"Cemal Kaşıkçı'yı ya diri ya ölü olarak polisler bulmaya çalışıyordu. Olayla inceleme şube müdürlüğünün konsolosluk ve özel konutta yaptığı aramalar oldu. Neredeyse iki kamyon dolusu delil niteliği taşıyan materyale el kondu. Ancak 'Parçalandı' gibi iddiaları destekleyecek bulguya rastlanılmadı.

"2 EKİM'DE TEMİZLİK MALZEMELERİ ALINDI"

Polisler, yaptıkları araştırmalarda çok temiz yerlerle karşılaştılar. Polisler oraya 14 gün sonra girebildi. 14 gün sonunda arama yapabildi. Doğal olarak içerisi defalarca temizlenmiş. Polisler tarafından 2 Ekim tarihinde çok yoğun bir şekilde konsolosluğa temizlik malzemeleri alındığının envanterine ulaşıldı. Özellikle kimyasal maddelerin, suç mahallerinin temizlenmesinde kullanılabilecek malzemelerin alınabileceğini polis zaten biliyordu. Defalarca temizlik yapılmış. Birçok yer boyanmış, boya tekrarı geçilmiş. Polis buna rağmen delil çalışmaları yaptı, 'mavi ışık' ile aramalar gerçekleştirildi. Bazı bulgulara ulaşıldı. Ancak 'DNA örnekleri ile polisin elindeki DNA örtüştü' demek için şu an erken. Bunların hepsi adli tıp kurumuna gönderildi.

"MOBİL OTOPSİ YAPABİLİYOR"

'Cemal Kaşıkçı'nın ailesinden de DNA örnekleri alındı' deniyordu. Hayır, o örnekler geldi. Cemal Kaşıkçı'nın DNA örnekleri de mevcut. Ele geçirdikleri iki kamyon delillerle bir eşleştirme yapılabilir mi? Bunlar kontrol ediliyor. Eğer Kaşıkçı'ya ait bir şey bulunursa konsolosluğun ne tarafında öldürülüğüne dair bulgu ortaya çıkacak. Bilindiği gibi Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında, 2 Ekim sonrasının hemen akabinde 15 kişilik bir Suudi heyet Türkiye’ye geliyor. Özellikle bir isim çok önemliydi. Suudi Arabistan Adli Tıp Kurumu başkanıydı. Doktorasına baktığımızda, Avusturya’da almış olduğu eğitim var: 'Mobil otopsi yapabilme.' Baktığınız zaman dünyada sayılı isimler bu anlamda kendisini geliştirmiştir. Suudi Arabistan’da adli tıp kurumu başkanı, çok önemli donanımlar satın alıyorlar. Sadece bir minibüs alıyorlar, mobil otopsi yapabilecek nitelikte bir araç. Ve 2,5 milyon dolara alıyorlar. 

Ve buraya gelmesi ve cesedin birdenbire ortadan kaybolması… Konsoloslukta, konutta belki de bilinmeyen başka yerde cesedin yok edildiği kanaatini ortaya çıkartıyor. Bir cinayetin cinayet olduğunu ispat edebilmeniz için bir cesedin olması gerekiyor. 

"ORMANDA 3 SAAT"

Bulunamaması hep cinayetin üzerindeki sis perdesi olacak. Suudi Arabistan, 'Bir arbede yaşandı, aldığı yumruk neticesinde hayatını kaybetti' diyor. Tamam, ceset? Parçalandıysa bu hunharca öldürmeye girer. Sonuçta dini nedenlerden dolayı da ailesine verilip defin işleminin gerçekleşmesi gerekir. Suçun üstüne başka suçlar ekleniyor. Türk makamları sis perdesi kalmayacak şekilde bu cinayeti aydınlatmaya çalışıyor. Suudi heyetin bilgi paylaşması gerekiyor. 

8 tane aracın takip edildiği kamera görüntüleri inceleniyor. Özellikle 34 CC 2248 plakalı aracın Bahçeköy'deki konsolosluk ormanına giriş yaptığı ve orada 3 saat kaldığı tespit edildi."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Samsun'da şüpheli olay: 16 yaşındaki kız kendini bıçakla ağır yaraladı