Cem'in kemik yaşının tespiti istendi

Cem'in kemik yaşının tespiti istendi

24 Eylül 2009, Perşembe 14:52
A A

Etiler’de kafası kesik halde cesedi bulunan Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut ile avukatı Rezan Epözdemir, cinayet soruşturmasını yürüten savcıdan, katil şüphelisi Cem G’nin kemik yaşının tespit edilmesini istedi.

Baba Süreyya Karabulut, oğlu Enver Karabulut, dayısı ve avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte İstanbul Adliyesi’ne geldi. Süreyya Karabulut ve avukatı, soruşturmayı yürüten Savcı Faruk Erşen Yılmaz ile görüşerek Cem G’nin kemik yaşının tespiti için dilekçe verdiler.

Süreyya Karabulut, daha sonra Cem G’nin olay günü yakalandığı ancak polis tarafından serbest bırakıldığı ve evde yapılan aramada bulunan 700 bin doları polislerin tutanağa geçirmediğini şeklindeki iddiaları nedeniyle açılan soruşturma ile ilgili olarak Savcı İsmail Güler’e ifade verdi.

Adliye çıkışında avukat Rezan Epözdemir gazetecilerin sorularını yanıtladı. Epözdemir, Cem G’nin kemik yaşının tespiti, hastane kayıtlarının celbi ve üzerinde tahribat olup olmadığına ilişkin talepte bulunduklarını söyledi.

MÜNEVVER’İN EŞYALARIN ÇARŞAMBA GÜNÜ ALACAĞIZ

Üç milyon Euro, pasaport ve sahte kimliklerle ilgili emniyetin bir ihmali olup olmadığına ilişkin savcılık makamının resen soruşturma açtığını ifade eden Epözdemir, Münevver’in adli emanetteki eşyalarıyla ilgili soruya ise "Ölümle birlikte maddi değeri olan eşyalar Tereke Hakimliği’ne verilir. Tereke Hakimliği’nden bunu alabilmemiz için veraset ilamı gerekirdi. Bununla ilgili başvuruyu yaptık ve ilamı aldık. Yasal mirasçılar belli oldu. Onu sorup Şişli Sulh Hukuk Hakimliği’nden ölüm anında maktulun üzerinde bulunan bileklik, saat ve 17 lira paranın teslim alınması için talebimizi beyan ettik. Çarşamba günü gidip alacağız Şişli Adliyesi’nden" diye cevap verdi. Avukat Epözdemir, Mehmet Nida Garipoğlu’nun yeniden ifadesinin alınacağına yönelik sorulara karşılık bilgisi olmadığını belirtti.

Özden ATİK/ İSTANBUL, (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.