Cengiz Holding'ten vergi borcu için açıklama

Cengiz Holding'ten vergi borcu için açıklama

Cengiz Holding, bazı basın organlarında ve TBMM kürsüsünde gündeme getirilen vergi borcuna ilişkin açıklamada bulundu. Holdingin vergi borcu olmadığı açıklandı.

07 Nisan 2020, Salı 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cengiz Holding, yaptığı yazılı açıklamada vergi borcunun bulunmadığını duyurdu.

Cengiz Holding’in konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle;

Bazı basın organlarında ve dün TBMM kürsüsünde gündeme getirilen, grup şirketlerimizden Cengiz İnş. San. ve Tic. A.Şnin vergi borcunun haksız olarak silindiğine ilişkin iddialara karşı kamuoyunu aydınlatma gereği doğmuştur:
İddialara konu olay, Cengiz İnş. San. ve Tic. A.Ş'nin kendi mülkiyetinde bulunan Antalya'daki bir otelin satışından kaynaklanmaktadır. O dönemde yürürlükte bulunan 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanununun 5. maddesinin 1. fıkrasının e bendinde, kurumların en az iki tam yıl süreyle aktiflerinde yer alan taşınmazları satışından doğan kazançların yüzde 75'lik kısmı kurumlar vergisinden müstesna tutulmuştur. Konuyu denetleyen vergi inceleme elemanı bu kanun ve bu maddeyi görmezden gelerek açıkça kanuna aykırı rapor düzenlemiştir. İtirazımız üzerine de Maliye Bakanlığı Merkezi Uzlaşma Komisyonu konuyu inceleyerek, vergi denetmeninin raporunun hatalı olduğunu tespit etmiştir. Bakanlığın kayıtlarında resmi delillerle sabit olduğu üzere konunun özü budur.Ortada hukuken kesinleşmiş ne bir vergi, dolayısıyla da ne de bir vergi borcu vardır. Cengiz İnş. San. ve Tic. A.Ş'nin bir kuruşluk vergi borcu da bulunmamaktadır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan Covid-19 salgını ile mücadelede Biz Bize yeteriz Türkiyem kampanyasına Cengiz Şirketler Grubu olarak verdiğimiz güçlü destek nedeniyle, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda, bu konuyu gündeme getirenlerin amaçlarını kamuoyunun yüksek takdirine bırakıyoruz.
Bizler Cengiz Şirketler Grubu olarak tüm işletmelerimiz ile ülkemiz ekonomisinin hizmetinde tüm imkanlarımız ile de milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz...

DHABu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalya Valisi isyan etti: Nasıl birbirlerini bulup kavga ediyorlar