Cepten televizyon keyfi yaygınlaşacak

Akıllı cep telefonlarından televizyon izleyen abone sayısında büyük artış bekleniyor

10 Haziran 2012, Pazar 11:49
A A
Cepten televizyon keyfi yaygınlaşacak

Akıllı cep telefonlarından televizyon izleyen abone sayısında büyük artış bekleniyor. Yapılan bir araştırmaya göre, 2014 yılında 240 milyon kişi, akıllı cep telefonlarından televizyon izleyecek.

Juniper Research araştırma şirketinin raporuna göre, akıllı cep telefonlarına talebe bağlı olarak bu cihazlardaki uygulama sayısı ve içerik de artıyor.

Herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde izlemek istediği spor etkinliği, dizi, müzik ya da başka bir programa ulaşmak isteyen abonelerin yoğun ilgisi, mobil televizyon içeriği sağlayan firmalar için de yeni gelir kaynağı yaratıyor.

Raporda, akıllı cep telefonlarının, tüketicilere evdeki televizyon tecrübelerini dışarı taşıma ve "isteğe bağlı/ödemeli" yayınlara gene isteğe bağlı yerden ulaşma imkanı yarattığı ve bunda da özellikle alışveriş merkezleri, hastaneler ya da restoranlar gibi ücretsiz kablosuz internet hizmeti veren yerlerin katkısı olduğu ifade edildi.

Söz konusu araştırmada 2016 yılında mobil televizyon gelirlerinin yüzde 10’unun tablet bilgisayarlardan kazanılacağı da belirtildi.
 

Cüneyt Ateş - AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.