Cesetle evde 2 gün

İstanbul Ataşehir'de bankacı Nalan Sezer, iş arkadaşı tarafından öldürüldü.

26 Ağustos 2009, Çarşamba 10:21
A A

Misafirliğe gitti

Nalan Sezer (43) İstanbul’da yaşıyordu, Denizbank’ta bilgisayar bölümünde çalışıyordu. Nalan Sezer geçen cumartesi iş arkadaşı Nuray Çetinkaya’nın (43) Ataşehir’deki evine gitti. Denizbank’ta kurumsal iletişim dersleri veren Nuray Çetinkaya, Nalan Sezer’i eterle bayılttıktan sonra başına poşet geçirip boğarak öldürdü. Katil, cesedi evinin çalışma odasında yatak takımından bozduğu tahtaların arasında 2 gün sakladı.

Para kavgası kanlı bitti

Yakalanan Nuray Çetinkaya polise “Nalan ile aramızda alacak verecek meselesi vardı. Kendisini tasarlayarak öldürdüm” dedi. Nuray Çetinkaya’nın Yeditepe Üniversitesi’nde öğrenim gören kızı İpek, maddi sıkıntı nedeniyle 2 ay önce okuldan ayrılmış.

Kızının da ifadesi alındı

İpek Çetinkaya (21) ifadesinde şunları söyledi: “Annem cumartesi günü Nalan Sezer’in geleceğini söyleyip eve geç dönmemi istedi. Ayrıca Nalan Sezer’in iyi bir kişi olduğunu söyledi. Akşam saat 10’da eve gittim. Pazar günü evden farklı saatlerde ayrıldık. Çalışma odasında unuttuğum şeyi almak için geri döndüm. Odanın kapısı kilitliydi. Kapıyı başka anahtarla açtığımda içeride ceset olduğunu gördüm. Korkudan kimseye bir şey söyleyemedim. Pazartesi sabahı annem evden erken çıktı. Ben de arkasından çıkıp babamı aradım ve evde ceset olduğunu söyledim. Daha sonra babam bir polis arkadaşıyla çalışma odasına girip Nalan Sezer’in cesedini bulmuş. Annem bir arkadaşının evindeydi. Polisle gidip annemi aldık.”

Üstüne çarşaf örtmüş

Nuray Çetinkaya’nın eşi reklamcı Ali Çetinkaya da şöyle ifade verdi: “Eşim Nuray cumartesi günü eve geç dönmemi istedi. Pazartesi günü kızım İpek arayarak evde bir ceset olduğunu söyledi. Polis arkadaşla çalışma odasını açtığımızda tahtaların arasında, üstü çarşafla örtülmüş cesedi gördük.” Nuray Çetinkaya tasarlayarak cinayet işlemekten, eşi Ali Çetinkaya ise cinayete iştirak ettiği suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çiftin kızları İpek Çetinkaya ifadesi alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Ömer ERDEM Süleyman KAYA/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.