Çetin Çiftçioğlu kimdir? Kaç yaşında?

Çetin Çiftçioğlu kimdir? Kaç yaşında?

90'lı yılların en büyük şakacısı olan Çetin Çiftçioğlu yıllar sonra ortaya çıktı ve röportaj verdi. "En büyük şakayı hayat bana yaptı." diyen Çiftçioğlu bir kez daha gündeme geldi. Peki, Çetin Çiftçioğlu kimdir?

11 Ocak 2019, Cuma 09:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

90'lı yıllarda televizyonda büyük bir izleyici kitlesine ulaşan şakacı Çetin Çiftçioğlu, yıllar sonra ilk kez ortaya çıktı. Günaydın'a konuşan Çiftçioğlu, tekrar televizyonlarda yer almak istediğini belirterek "En büyük şakayı hayat bana yaptı." diyerek yaşadıklarını anlattı. Verdiği röportajla bir kez daha gündem olan ünlü şakacı hakkındaki bilgiler de bu vesileyle araştırılmaya başlandı.

ÇETİN ÇİFTÇİOĞLU KİMDİR?

Çetin Çiftçioğlu Televizyon ekranlarında şaka programlarının usta ismi olarak tanınmaktadır.

Aslen Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Henüz 3 yaşında iken babasını yitiren Çiftçioğlu 3 kardeş’tir. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Babasının vefatından sonra yatılı okullarda eğitim hayatını sürdürmüştür.

Henüz lkokul çağında iken muzip olduğunu belirten Çetin Çiftçioğlu bir dönem sahnede bateri ve davul çalmıştır. Müzik geçmişinde Erol Büyükburç, Tanju Okan, Şerif Yüzbaşıoğlu Ateş Böcekleri Orkestrası olarak sahne almıştır.

2003 yılında Hababam Sınıfı: Merhaba sinema filminde Hitit Besim karakterini canlandırmıştır. Özellikle Lyon, kafasız adam, taksici, işeme, goril ve gaz çıkarma şakaları ile uzun süre gündemde kalmıştır.

Evlendikten sonra müziğe ara vermiş ve 3 yıl sigorta eksperi olarak çalışmıştır. Şaka programı ile başladığı yayın hayatında ilk şakayı ünlü sunucu ve oyuncu Nurseli İdiz’e yapmıştır. Kanal 7 ekranları ile marka olduğunu belirten Çetin Çiftçioğlu evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anya Taylor-Joy: Garip göründüğümü düşünüyorum