Çetin Doğan geceyi revirde geçirdi

Balyoz Darbe Planı soruşturmasından cezaevine konulan Çetin Doğan, tansiyonu yükselince ilk gecesini revirde geçirdi

25 Nisan 2010, Pazar 05:00
A A

Balyoz Darbe Planı’nı hazırladığı iddiasıyla tutuklanıp 1 Nisan’da serbest bırakılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan hakkında yeniden tutuklama kararı çıkarılmıştı.

Tutuklama kararından önce GATA’ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) yatan ve önceki gün taburcu olan Çetin Doğan, önceki gün İstanbul Adliyesi’ne giderek teslim olmuştu.

Çetin Doğan, adliye girmeden önce kapıda bekleyen gazetecilere “Bu balyoz, uyduranların kafasına inecektir” demişti. Çetin Doğan tutuklanıp Metris Cezaevi’ne konulmuştu.

Tansiyonu yükseldi

Çetin Doğan’ın Metris Cezaevi’nde rahatsızlandığı ve tansiyonunun yükseldiği, bu nedenle geceyi revirde geçirdiği öğrenildi.

Çetin Doğan’ın cezaevine konulduktan sonra tansiyonunun 25’e kadar çıktığını belirten avukatı Celal Ülgen “Çetin Paşa, Metris Cezaevi’nde tek kişilik bir hücrede kalıyor.

Eğer Silivri Cezaevi’ne gönderilseydi orada arkadaşları ile konuşup rahatlayabilirdi. Bu nedenle tansiyonunun yükseldiğini düşünüyorum” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.