Çevre felaketinden kurtarılan kaplumbağalar mayonezle besleniyor

İsrail Doğa ve Parklar İdaresi'nin 'ülke tarihinin en büyük ekolojik felaketlerinden biri' diye nitelediği Akdeniz kıyısını basan katranlardan kurtarılan kaplumbağalar, sindirim sistemlerinin temizlenmesi için mayonezle besleniyor.

28 Şubat 2021, Pazar 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İsrail'in Akdeniz kıyı şeridini kaplayan katran öbekleri yüzünden ölüm tehlikesi geçiren kaplumbağalar mayonezle tedavi ediliyor. Kaynağı araştırılan bir petrol sızıntısı sonucu 195 kilometrelik kıyı şeridine yapışan katran öbeklerinin yaban hayata büyük zarar verirken deniz kaplumbağalarının da canını aldı.

Kurtarılan ve katrandan temizlenen kaplumbağaların iç organlarını ve sindirim sistemini de bu zehirli maddeden temizlemek için yaratıcı bir yöntem bulundu. 

TEDAVİNİN ARDINDAN DOĞAYA SALINACAKLAR

TEDAVİNİN ARDINDAN DOĞAYA SALINACAKLAR

Sputnik'te yer alan habere göre, İsrail Doğa ve Parklar İdaresi'ne bağlı Deniz Kaplumbağası Kurtarma Merkezi'nde tıbbi asistan olarak çalışan Guy Ivgy, burada tedavi edilen 11 kaplumbağanın soluk boruları dahil içleri ve dışları tümüyle katran dolu halde getirildiğini, zehirli maddeyi hayvanların solunum yollarından temizlediklerini ve sindirim sisteminden çıkması için de bir yöntem bulduklarını belirtti."MAYONEZLE BESLİYORUZ"

"MAYONEZLE BESLİYORUZ"

Guy Ivgy, "Onları sindirim sitemini temizleyip katranı parçalayan mayonez gibi maddelerle besliyoruz" dedi.

Bir-iki hafta sürmesi beklenen tedavi sürecinin ardından deniz kaplumbağaları tekrar suya bırakılacak.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koyun Baraack'tan 35 kilogramdan fazla yün kırpıldı