Çevrenizin enerji emen insanlarla sarıldığının 7 kanıtı

Çevrenizde herkesin size yaklaşmasına izin vermemelisiniz. Kime izin verdiğimiz konusunda hepimiz dikkatli olmalıyız çünkü bir kişi ne kadar yakın olursa o kadar çok zarar verebilir. Her zaman böyle görünmese de, bu dünyada sizi kullanmaktan veya enerjinizi tüketmekten başka bir şey yapmak istemeyen kötü insanlar var. Ruh halinizin bazı insanların etrafında değiştiğini fark ettiyseniz, neden bahsettiğimizi tam olarak biliyorsunuz. O halde enerjinizi tüketen insanlarla çevrili olduğunuzu kanıtlayan 7 faktöre göz atalım.

19 Aralık 2019, Perşembe 15:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Eğer doğru insanlarla çevriliysen, onlar etrafta olduğunda kendini daha iyi hissedeceksin ve enerjinin yükseldiğini göreceksin. Yanlış insanlar tarafından kuşatılmış olmak ise bunun tam tersidir. Size kendinizi daha kötü hissettirir ve her şey gözünüze daha kötü görünür. Bu insanların sizden beslenmesine izin vermek yerine, onları hayatınızdan çıkarmaya ve doğru enerjileri bulmaya istekli olmalısınız. Aşağıda, kendinizi yanlış türde insanlarla çevrelediğinizin bazı işaretlerini ve bu insanların sizi nasıl etkileyebileceğini anlatacağız. Onları ilk başta fark etmeyebilirken, onlara ne kadar çok izin verirseniz sizi daha da dibe çekeceklerdir. İşte enerjinizi emen insanlarla çevrili olduğunuzun 7 kanıtı.

1-Sizden yararlanmaya çalıştıklarını hissedersiniz

Bu insanlar, size yardımcı olmak yerine, her zaman sizden bir şeyler yapmanızı istiyorlar, ama onlara ihtiyacınız olduğunda asla orada değiller. Acı çektiğiniz zaman dinlemek istemiyorlar ve sizinle ilgilenmeye çalışmıyorlar. Bu insanlar sizin önünüzü kesmek için çok fazla soru sorarak aklınızı karıştırırlar.

2-Kendinizi yargılamanıza neden olurlar

Bu insanlar sizinle ilgileniyormuş gibi görünüp sizi sürekli eleştirirler. Hatta eleştirirken de duygularınızı yerle bir ederler. Gerçekten sizin için orada olmak istiyorlarsa duygularını incitmeden yardımcı olurlardı. Onların tek istedikleri, kendinizi sorguladığınızı ve acı çektiğinizi görmek.


3-Bu insanların etrafında olmak sizi yıpratır

Bu insanların etrafındayken, ruh haliniz iyiden kötüye döner. Adeta en kötü halinizi ortaya çıkarırlar. Onlarla arkadaş olmaya ve bunu en iyi şekilde yapmaya çalışırken ilerleyen zamanlarda ortada herhangi bir arkadaşlık olmaz.

4-Grupta çok fazla gerilim olduğunu hissedersiniz

Enerji çeken toksik insanlar her yerde dramatik davranmayı severler. Bulabildikleri her insanla sorun yaratmayı severler ve daima diğer insanların arkasından konuşurlar. Asla kimseyle iyi geçinemezler.

5-Bu insanlardan ayrılınca yorgun hissedersin

Bu tür insanlarla zaman geçirdiğinizde, kendinize biraz zaman ayırmanız ve dinlenmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz. Her zaman onların yanında olmakla başa çıkamazsınız ve gittikten sonra her zaman şarj kendinizi etmeniz gerekir. Sanki kelimenin tam anlamıyla, enerjinizi çekip alıyorlarmış gibi sizi bomboş bırakırlar.

6-Her şeyi daha negatif görürsünüz

Toksik insanlar, o kadar negatiftir ki, bu size de bulaşır. Eskiden mutlu ve iyimserdiniz ve şimdi zihniniz çok hızlı bir şekilde en kötü yerlere dalıyor. Kendinizi, olumsuz düşünceleri bir zamanlar olabildiğince kolay bir şekilde kapatmak için mücadele ederken buluyorsunuz.

7-Size ihtiyaç duyduklarında yanınıza gelirler

Bu insanlar, kendilerine çıkar sağlayacak bir şeyler olmadığı sürece, sizinle zaman geçirmek istemezler. Örneğin, onlara akşam yemeği hazırlıyorsanız gelirler veya onları bir yere götürecekseniz sizi görmekten mutluluk duyarlar. Ancak, siz dışarı çıkmak veya biraz takılmak isterseniz, asla onları olduğu yerde bulamaz, hatta iletişime bile geçemezsiniz.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İlişkileri başlamadan bitiren 9 faktör