Ceyhan Belediyesi, çiçek üretiyor

Ceyhan Belediyesi, çiçek üretiyor

Ceyhan Belediyesi, çiçek üretiyor

12 Aralık 2019, Perşembe 16:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sera kurarak çiçek üretimi yapmaya başladı.
Hurdaya atılmış araçları tamir ederek 10 milyon, hurdaya atılmış park aletlerini onararak 1 milyon tasarruf sağlayan Ceyhan Belediyesi, bu kez de sera kurup çiçek üretmeye başladı.  Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinden destek alarak kurulan serada Ceyhan’ın park ve bahçelerinin peyzajında kullanılacak mevsimlik çiçekler üretiliyor.
Çiçek üretimi ile ilgili bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, "Göreve geldiğimiz günden bu yana kaynaklarımızı Ceyhan için kullanmak için çalışıyoruz.  Bütün birimlerimiz kendi görev alanları dahilinde tasarruf tedbirleri aldı. Satın alınan ürünlerle hizmet yapmak yerine tamir ederek ya da üreterek yine aynı kalite ile Ceyhan’a hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu bakış açısı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ziraat mühendislerimiz Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte bir çiçek serası kurdular.  Bu serada üretilen çiçeklerler ilçemizin peyzaj çalışmaları yapılacak.  Bu çalışma ile üretilecek 172 bin 750 çiçeğe ödemek zorunda kalacağımız 800 bin lira belediyemizin kasasında kalacak. Böylece daha yeşil bir Ceyhan’a daha az bir maliyetle kavuşmuş olacağız ”dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder