Ceyhan’ın atıl alanları yıkılıyor

Ceyhan’ın atıl alanları yıkılıyor

Ceyhan’ın atıl alanları yıkılıyor

12 Aralık 2019, Perşembe 11:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- CEYHAN Belediyesi, nisan ayından bu yana başlattığı ilçenin silüetini bozan binaların yıkım çalışmasına devam ediyor.  İlçede görüntü kirliliği yaratan yapılar yıkılarak yerlerine yeşil alan yapılıyor.
Ceyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri suç unsurlarının meskeni haline gelen Ebe'nin Parkı, ilçenin ana arterlerinden biri olan Çamlıyol’da görüntü kirliliği oluşturan çay ocağı ve Atatürk Caddesi’ndeki esnafı rahatsız eden çeşmeden sonra Aydemiroğlu Mahallesi Emin Civelek Caddesi 582 Sokak’ta bulunan Aşevi binasının yıkımını gerçekleştirdi. Ceyhan depreminden bu yana işlevini yitiren ve virane haline gelen Aşevi binasının yıkılmasıyla mahalle halkının nefes alabileceği bir yeşil alan hayata geçirilecek.
İlçede yaptırdığı yıkım çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Kadir Aydar, "Ceyhan’da 30 yıldır ihmal edilmiş yapılar ilçenin gelişiminin önünde duvar örüyordu. Ceyhan’ın gelişimini engelleyen ne varsa bir bir yıkmaya, yerine yeşil alanlar ve bilim, kültür yuvaları yapmaya devam edeceğiz. Eskimiş, köhne, beton yapılar yerine Ceyhan’ın geleceği olan çocuklarımızın huzur içinde büyüyeceği bir kent oluşturmak için projeler üretiyoruz.  Halkın hiçbir ihtiyacını karşılamayan, aksine görüntü kirliliği yaratan atıl binalar zamanla tek tek yok olacak. Ferah bir Ceyhan, ferah bir gelecek inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder