Cezaevinde isyan ve yangın çıktı sandılar, tatbikat çıktı

Mersin'in Erdemli ilçesindeki K2 Tipi Ceza ve İnfaz Kurumunda acil eylem tatbikatı gerçekleştirildi. Olayın tatbikat olduğundan habersiz olan güvenlik güçleri, cezaevinde 'isyan çıkıp yangın başladığı' ihbarı üzerine müdahalede bulundu. 

09 Aralık 2017, Cumartesi 17:42
A A
Cezaevinde isyan ve yangın çıktı sandılar, tatbikat çıktı
Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yönettiği tatbikatta kolluk kuvvetleri, itfaiye, ambulans ve enerji firması ekiplerine 'isyan çıkıp yangın başladığı' anonsu yapıldı.

Anons üzerine birimler olayın tatbikat olduğundan habersiz bir an önce cezaevine ulaşmak için büyük çaba harcadı. Vatandaşlar ise olup biteni merakla izledi. Olay yerine gelen enerji firması cezaevinin elektriğini kesti, emniyet ve jandarma ise kurum çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İtfaiye müdahalede bulunmaya hazırlanırken, cezaevi yetkilileri olayın tatbikat olduğunu duyurarak birim amirlerine zamanında müdahalede bulundukları için teşekkür etti. Adalet Bakanlığı yönetmeliğinde bulunan "Acil Eylem Tatbikatı" kapsamında kolluk kuvvetleri, itfaiye, ambulans ile diğer ekiplerin olası bir durumda vereceği tepkiyi ölçmek amacıyla gerçekleştirilen tatbikat yılda iki kez düzenleniyor.

 
Sıradaki haber yükleniyor...