Charlie Hebdo'da çekilen ilk fotoğraf!

Charlie Hebdo'da çekilen ilk fotoğraf!

Fransız polisi, Charlie Hebdo katliamını gerçekleştiren iki zanlıyı bulmak için 'terörist avı' başlattı. Dergi binasından ilk görüntüler de yayınlandı

09 Ocak 2015, Cuma 09:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa 'da 12 kişiyi katleden iki zanlının Paris'in kuzeydoğusundaki kasabada bir evde kıstırıldığı iddia edildi. Polis helikopterleri ve özel kuvvetler bölgeye hareket etti. Öte yandan katliamın yapıldığı dergi binasından ilk görüntüler de yayınlandı.

Fransız radyosu "France 3", yanlarında kalaşnikof ve roketatar silahlar bulunan iki zanlının Paris'in 80 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Crepy-en-Valois kasabasında bir evde kıstırıldığını ileri sürdü. Fransız özel kuvvetleri ve polis helikopterlerinin bölgeye gittiği belirtildi.

BENZİN İSTASYONUNDA GÖRÜLDÜ

Cezayir doğumlu kardeşler Şerif ve Said Kuaşi'nin Paris'in kuzeyindeki Villers-Cotteret'te bir benzin istasyonunda görüldüğü iddia edilmişti. Cezayirli olduğu belirtilen iki zanlının benzin istasyonunu soyduktan sonra bir eve sığındıkları da belirtiliyor.

Villers-Cottert'teki bir benzin istasyonu sahibi, zanlıları gri bir araçla gördüğünü ileri sürmüştü. İsmini açıklamayan Fransız bir yetkili de, bu bilgiyi doğruladı.

"TERÖRİST AVI" BAŞLATILDI!

Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin ofisini basarak 12 kişiyi öldüren 32 ve 34 yaşlarındaki Şerif ve Said Kuaşi kardeşlerle bağlantısı olanlar gözaltına alındı.

Fransız özel birlikleri, Cezayir kökenli olduğu iddia edilen iki kardeşin, başkent Paris'e 2 saat mesafedeki Reims'e bağlı Croix Rouge bölgesindeki evinde arama yaptı. Fransa İçişleri Bakanı Gazenov, saldırıyla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını ve 90 kişinin de tanık olarak ifade verdiğini söyledi. Polisin gözaltına aldığı 7 kişinin, Fransız vatandaşı Cezayirli iki kardeş Şerif ve Said Kuaşi ile yakın bağlantılı isimler olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında kadınlar da olduğu ifade ediliyor.

SALDIRGANLAR TANIDIK

Saldırganlardan birinin 2005'te Irak'taki radikal örgütlere militan sağlamaktan gözaltına alındığı belirtildi. Charlie Hebdo'ya saldırı düzenleyen bir şüphelinin polise teslim olduğu iddia edildi. Basında "Hamid Murad" ismiyle yer alan kişi Fransız polisine başvurarak, "O saatlerde okuldaydım" dedi. Ancak Fransız polisi üçüncü şahısla ilgili henüz bilgi paylaşmadı. Fransız basınında da, üçüncü şahısla ilgili çelişkili haberler yer alıyor. (Radikal)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kıyıya vuran koronavirüslü ceset yüzünden tüm ülke karantinaya alındı