Chloe Zhao'dan Hollywood'un güzellik algısına darbe

2021 Oscar Ödül Töreni'nde ilk kez bir kadın yönetmen En İyi Yönetmen Ödülü'ne layık görüldü. Yönetmen Chloe Zhao'dan bahsediyoruz! Büyük başarısının yanı sıra kırmızı halıda mütevazi bir giyim tarzıyla boy gösteren Zhao'nun doğal makyajı ve spor ayakkabıları kadar giydiği elbiseyle de kalbimizi çalmayı başardı.

26 Nisan 2021, Pazartesi 14:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kırmızı halı denilince aklımıza görkemli takılar, tasarım elbiseler, şıkır şıkır saçlar ve makyajlar geliyor değil mi? Bu yılki Oscar Töreni'nde standart tarzlara veda ettik diyebiliriz.

93'üncü Akademi Ödülleri (Oscar)'nde bu yıl bir ilk gerçekleşti ve Asyalı bir kadın yönetmen En İyi Yönetmen Ödülü'nün sahibi oldu. Bu büyük başarısının yanı sıra Zhao, kırmızı halı görünümüyle de kalbimizi çaldı.

Zira Chloe Zhao, neredeyse yokmuş gibi görünen bir makyaj, iki yandan örülmüş gündelik saçlar ve spor ayakkabılarıyla karşımıza çıktı.

Zhao'nun görünümü o kadar 'bizim gibi'ydi ki, adeta Hollywood'un güzellik algısına bir darbe indirmişçesine ödülüyle dimdik ayakta duruyordu.

'KENDİNE GÜVENEN KADIN'

'KENDİNE GÜVENEN KADIN'

Elbisesi her ne kadar Hermes marka olsa da, aksesuarsız tek tip bir şekilde giymişti Zhao. Elbise 2021 sonbahar-kış kreasyonundan.

Hermes'ün kreatif direktörü Nadège Vanhee-Cybulski, Vogue dergisine daha önce verdiği bir demeçte, "Dünyaya vereceğim mesaj, kendine güvenen kadınlar için kıyafet tasarlama inancına sahip olduğumdur. Hermes direnmekle ilgilidir" demişti.

Bu açıklamayı görünce, Zhao'nun neden Oscar Töreni'nde Hermes elbisesini seçtiğini anlamak pek de zor değil.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021 Oscar Ödül Töreni'nde kırmızı halı şıklığı