CHP altı (6) ok anlamı nedir? Devletçilikteki çentik ne anlama geliyor?

DÜn Muharrem ince Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu programa konuk oldu. 24 Haziran cumhurbaşkanı seçimine giderken Muharrem İnce; Nagehan Alçı, Gürkan Hacır ve Bülent Aydemir'in sorularını yanıtladı. Programın bir bölümünde Muharrem İnce, CHP'deki 6 okun anlamını ve devletçilik okundaki çentiğin ne anlama geldiğini açıkladı.

31 Mayıs 2018, Perşembe 09:13 Son Güncelleme:
A A
CHP altı (6) ok anlamı nedir? Devletçilikteki çentik ne anlama geliyor?

CHP'deki altı (6) ok zaman zaman gündeme gelir ve merak edilir. Dün, Muharrem İnce, Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz moderatörlüğünde Nagehan Alçı, Gürkan Hacır ve Bülent Aydemir'in sorularını yanıtladı. Proramın bir bölümünde CHP'deki altı okun anlamına değinildi. Muharrem ince, 6 okun devrimcilik, laiklik, devletçilik, milliyetçilik, halkçılık ve Cumhuriyetçilik olduğunu belirterek çok merak edilen devletçilikte neden çentik olduğuna da açıklık getirdi. 

3. OKTAKİ ÇENTİK NE ANLAMA GELİYOR?

CHP'nin 3. oktaki devletçilik okunun altındaki çentiğin ne anlama geldiğini açıkladı. İnce, devletçiliği tetikleyen şeyin özel sektör olduğunu söyledi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.