CHP'de cumhurbaşkanlığı seçimi için ikinci aday: Didem Engin

CHP'de cumhurbaşkanlığı seçimi için ikinci aday: Didem Engin

3 Kasım 2019'dan 24 Haziran 2018'e alınan cumhurbaşkanlığı seçimi için partiler hareketli günler geçiriyor. CHP, seçim için henüz adayını açıklamasa da CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz bugün aday olacağını açıklamıştı. Öztürk Yılmaz'ın ardından CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin de cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıkladı

20 Nisan 2018, Cuma 14:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olacağını duyurdu. Engin'in açıklamasıyla bugün, "Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştum" diyerek aday adaylık açıklaması yapan Öztürk Yılmaz'ın ardından CHP'de cumhurbaşkanlığına aday adayı olan isim sayısı 2'ye yükseldi

CHP'li Engin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ülkemiz iki ay sonra tarihinin en önemli seçimini yapacaktır. 16 yıldır ülkemizi tek başına yöneten iktidar partisi, Meclis çoğunluğuna rağmen ülkemizi artık yönetemez duruma düştüğünü, OHAL'den medet umarak, baskın bir seçim kararıyla itiraf etmiştir.

Bizleri birbirimizden ayrıştırarak, ötekileştirerek, kamplaştırarak yıllardır oy peşinde koşan, kapalı kapılar ardında koltuk pazarlıklarıyla ittifak yapan siyaset anlayışına, kadınlarımızla, gençlerimizle, işçilerimizle, emeklilerimizle, esnaflarımızla, memurlarımızla, dar gelirli vatandaşlarımızla, çiftçilerimizle, işsizlerimizle, emekçilerimizle, engelli bireylerimizle, kısacası toplumumuzun tüm kesimleriyle halkın ittifakını oluşturarak bir arada ve el ele sandıkta dur diyeceğiz.
 

BASIN TOPLANTISI İLE AÇIKLAYACAK


Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım.

Hazreti Mevlana'nın dediği gibi, "Dünle beraber gitti, cancağızım; Ne kadar söz varsa düne ait; Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” İşte şimdi güzel ülkemizin vatansever evlatları olarak yeni şeyler söylememizin zamanı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Antalya Manavgat'taki yangından acı haber! Karı-koca ölü bulundu