CHP'den erken seçim ile ilgili ilk açıklama

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçimin 24 Haziran 2018'de yapılacağını belirtmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

18 Nisan 2018, Çarşamba 16:30
A A
CHP'den erken seçim ile ilgili ilk açıklama
CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Erdoğan'ın erken seçimin 24 Haziran 2018'de yapılacağını açıklaması üzerine yaptığı açıklamada, "Kavganın bile mertçe olanı makbuldür. OHAL derhal kaldırılmalı" dedi.

Bülent Tezcan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"O gün üniversite sınavı var. Erdoğan ne der, AK Parti ne der umrumuzda değil. Biz seçimden kaçmayız. Düm hodri medyedan dedik. Bugün de hodri meydan dedik. Bu hükümet yönetme özürlüdür. Türkiye'nin bütün sorunlarının sebebi tek adam idaresidir. Erdoğan "hastalıklar devam ediyor, bundan kurtulmamız lazım" diyor. Anayasa değiştrildiğinden beri tek adam rejimi geçerlidir. Onun için milleti aldatmayın.  Yönetemiyorsunuz. Ekonomiyi düzeltemiyorsunuz. Dış politikada başarsızsınız. 


 

"24 HAZİRAN'DA BÜTÜN SORUNLARDAN KURTULACAĞIZ"


Türkiye'de hukuku ortadan kaldıran sizsiniz, fazia sorunun sebebi sizsiniz, doların ateşini düşüremeyen sizsiniz. Yönetemiyorsunuz. Başarısızlıklarınız size seçimi gelip dayattı. Bu günleriniz iyi günlerinizdir. 24 Haziran'da bu iktidardan kurtulacağız. Siz gideceksiniz ve bu ülkenin huzurunu tesis edecek bir iktidar gelecek. 
 

"OHAL DERHAL KALDIRILMALI"


Bugün OHAL görüşüldü. Kavganın bile mertçe olanı makbuldür. Bu milleti OHAL şartları altında bir seçime sokmaya hakkınız yok! Derhal OHAL kaldırılmalıdır. Türkiye'nin itibarini mahvedersiniz. Giderken bile bu ülkeye zarar verirsiniz. Onun için OHAL derhal kaldırılmalı!



 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.