CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: FETÖ'den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu'dur

Bir televizyon programına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında önemli açıklamalarda bulundu

13 Aralık 2017, Çarşamba 06:18
A A
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: FETÖ'den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu'dur
CNNTÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'di. Özel konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel, "İlk kez burada açıklıyorum. FETÖ'den ihraç ilk ne zaman yapıldı? Birisi diyebilir ki, 17 Temmuz 2016'da yapıldı. Hayır. Türkiye'den FETÖ'den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu'dur. Nereden ihraç edilmiştir. Demokrat Parti'den edilmiştir. Demokrat Parti'den ihraç gerekçesi, 12 Eylül 2010 referandumunda Demokrat Parti'nin kurumsal kararına rağmen, 'hayır'ı değil 'evet'i savunmasıdır. Ve Fetullahçı bir cemaatle Demokrat Parti'yi ilişkilendirmekten, önce genel başkanlığı kaybedip sonra partisinden parti görüşlerine rağmen Fetullah ile işbirliği yapmaktan ihraç edilen ilk siyasidir. FETÖ'den ihraçtır kendisi." şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.